Ndahet nga jeta kitaristi i grupit Ultravox, Kris Kross

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ndahet nga jeta në moshën 72-vjeçare kitaristi i rok grupit britanik “Ultravox”, Chris Cross.

Lajmin e hidhur e ka bërë publik një tjetër anëtar i këtij grupi, Midge Jur.

Cross, emri i vërtetë i të cilit ishte Chris Allen, vdiq më 25 mars dhe Jur e nderoi atë duke e përshkruar atë si “ngjitësin që e mbajti grupin së bashku” dhe “logjikën në çmendurinë e jetës sonë”, duke shtuar se ai do Mis Allen.

Jam shumë i trishtuar për Chris. Kaluam një kohë të mrekullueshme së bashku”, ka postuar në Facebook, Billy Curry.

Detajet e vdekjes së artistit nuk dihen, raporton Sky News.

Cross ishte një anëtar themelues i grupit Tiger Lilly në mesin e viteve 1970, më vonë u quajt Ultravox, më i njohur për këngën e tyre të vitit 1981 “Vienna”./kb

Të fundit

VIDEO/ Inter “ngec” në barazim ndaj Cagliarit, shtyhet festa e titullit për zikaltërit

Cagliari ndal Interin në “San Siro” në një barazim 2-2 dhe i detyron zikaltrit ta fitojnë derbin e javës...

Avionët luftarakë “Rafale”, Franca merr vendimin e papritur ndaj Serbisë

Pak ditë më parë presidenti serb, Aleksandar Vuçiç zhvillon një takim me homolgun e tij në Francë, Emmanuel Macron ku diskutuan në lidhje me...

E vërteta e naftës së Shpiragut

Nga Fatos Çoçoli Për shkak të shtimit të prodhimit dhe shitjeve të makinave elektrike kudo në botë(shitjet e tyre kanë kapur 18 përqind të totalit...

FOTO/ Pas daljes nga shtëpia e “Big Brother”, Ledjona bën ndryshimin drastik

Ledjona Xheladinaj ka vendosur që të bëjë një ndryshim të papritur në imazhin e saj. Ish-banorja e Big Brother Vip 3, ka ndryshuar ngjyrën e...

“Dronët iranianë mund të bëjnë kërdinë”/ Analiza mbi goditjen e Izraelit

Irani ka nisur dhjetëra dronë dhe raketa balistike drejt Izraelit, duke kryer një sulm të pashembullt kundër armikut të tij të përbetuar. Në mesin...

Lajme të tjera

Web TV