Vrasja e Aureljos/“Zbërthehen” 4 të arrestuarit dhe e mitura: Isha e lidhur me shokun e..

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Policia e Tiranës ka arrestuar katër të shoqëruarit e djeshëm për vrasjen e 18-vjeçarit Aureljo Dervishi mbrëmjen e të dielës në Shkozë. Në pranga janë vënë 20-vjeçari Fensis Shehu, si dhe tre të miturit, dy nga 16 vjeç dhe njëri 15-vjeç.

Ata janë “zbërthyer” para grupit hetimor, ku kanë zbardhur dinamikën e krimit. 15-vjeçari ka pranuar se ka qenë ai i cili e ka goditur me thikë në gjoks Aureljo Dervishin, pas përleshjes fizike mes tyre.

Shkak i sherrit ka qenë një e mitur, e cila ka qenë në automjetin tip “Audi” bashkë me viktimën, dy shokët e viktimës dhe një vajzë tjetër. E mitura ka deklaruar para grupit hetimor se ka qenë në një lidhje romantike me 20-vjeçarin Frensis Shehun, shokun e autorit.

Ky i fundit, teksa ka qenë duke udhëtuar bashkë me tre të miturit me automjetin tip “Volkswagen Tiguan”, ngjyrë gri, ka hasur pranë rrethit të Shkozës automjetin “Audi”, brenda së cilës ka vënë re se ndodhej dhe e dashura e tij 16-vjeçare.

E mitura ka deklaruar para grupit hetimor se autorët u kanë bërë me shenjë nga xhami. Në këtë moment, dy grupet e të rinjëve kanë zbritur nga automjetet e tyre dhe ka filluar përleshja fizike. E mitura ka deklaruar se në makinë me viktimën ishte për shkak të miqësisë që kishin dhe se e kishte në afërsi të lagjes.

Ndërkohë, dy 16-vjetaçët e tjerë kanë pranuar se kanë dhunuar grupin tjetër, por sipas tyre nuk kanë përdorur thikë. Të njëjtin qëndrim ka mbajtur edhe 20-vjeçari Frensis Shehu.

Sipas të gjithë dëshmive të marra, burime bëjnë me dije se asnjë prej tyre nuk ka pranuar se kanë pasur konflikti të mëparshme.

Lexo edhe :  Këtë javë reshje shiu, e premtja rikthen diellin dhe temperatura deri në 33 gradë celsius

Kujtojmë se 18-vjeçari Aureljo Dervishi, mbeti i plagosur pasi u godit me thikë në gjoks. Ai është tentuar të dërgohet me urgjencë për ndihmë mjekësore, por nuk ka arritur dot t’i mbijetojë plagës së marrë dhe ka ndërruar jetë rrugës për në spital.

Pas krimit të rëndë, autorët me automjet tip “Tiguan” dyshohet se u larguan drejt Unazës Lindore, por u kapën ditën e djeshme në Farkë./O.S

Të fundit

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Keni bërë plane për nesër? Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do ndodhë me temperaurat

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim...

Mision Sistemi i Sipërmarrjeve italiane në Shqipëri

35 sipërmarrje italiane do të marrin pjesë në misionin për sipërmarrjet në Tiranë kushtuar sektorit të infrastrukturës në Shqipëri. Nisma e organizuar nga Italian Trade...

Egla shpallet fituese e BBV3, Balina ‘kryqëzon’ produksionin: Përse duhet ta bënit…

Mirëpo pjesa më e madhe e publikut ka qenë kundër këtij vendimi, mes tyre edhe ish-opinionistja e këtij reality show, Balina Bodinaku. Ledioni e ka...

Lajme të tjera

Web TV