Aksidenti me 8 viktima në Këlcyrë/ Arrestohen 2 persona

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dy persona janë vënë në pranga këtë të mërkurë në lidhje ngjarjen e djeshme në Këlcyrë, ku një person që transportonte klandestinë pësoi aksident me makinë dhe si pasojë u regjistruan 8 viktima.

Të arrestuarit akuzohen se kanë dhënë ndihmë për kalim të paligjshëm të kufirit.

Ata janë kapur në Shkodër për llogari të policisë së Gjirokastrës.

Kujtojmë se personi me emigrantë të paligjshëm tentoi t’i ikte policisë, por humbi drejtimin e mjetit dhe ra në anë të lumit Vjosa.

Si pasojë humbi jetën shoferi dhe 7 emigrantët e paligjshëm, që dyshohet se janë me origjinë nga Pakistani./O.S

Të fundit

Gazetarja paralajmëron arrestimin e Kryemadhit dhe Nokës, çfarë po ndodh në SPAK

Bashkëshorten e kreut të Partisë së Lirisë, Monika Kryemadhi dhe deputetin “besnik” të Sali Berishës, Flamur Noka, duket se...

Nga 28% në 30% të PBB-së, 500 milionë euro më shumë për investime, rroga, pensione etj…

Nga Eduard Zaloshnja Të ardhurat e arkëtuara gjithsej në Thesarin e Shtetit ishin vjet sa 28% e vlerës së Prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB). Një...

Albani rrëfen 20 orët e vështira në anijen me 400 veta: Për pak sa nuk rashë në det

Këngëtari i njohur Alban Skënderaj në Podcast-in "Flasim" me kryeministrin Edi Rama ka treguar historinë e vështirë të emigrimit drejt Italisë. Ishte marsi i vitit 1997,...

Shkak ndërtimet e reja/ Ekspertët paralajmërojnë për një krizë strehimi në Gjermani

Zyra Federale e Statistikave të Gjermanisë njoftoi këtë javë se 294,400 apartamente të reja u ndërtuan në Gjermani vitin e kaluar, një rënie vjetore...

Tenderët publikë, si do të zhvillohen pas 3 Qershorit?

Nga data 3 Qershor procedurat tenderuese do të kryhen sipas kufijve të rinj monetarë, të miratuar nga qeveria. Agjencia e Prokurimit Publik ka shpjeguar ndryshimet...

Lajme të tjera

Web TV