As celular dhe as laptop/ Në këtë lokal nuk lejohen pajisjet teknologjike

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kalo një mbrëmje të këndshme në kafene pa smartphone duke shijuar kështu “detoksin dixhital”, është iniciativa e tre djemve që kanë hapur lokalin ’’The Offline Club’’, ku nuk lejohet përdorimi i telefonisë celularë apo kompjuterave, shkruan la stampa.it.

“Këto vende janë ideale për t’u shoqëruar dhe krijuar një atmosferë larg nga ato toksike që pikasim në lokale të tjera’’, shpjegon një nga tre themeluesit, Ilya Kneppelhout.

”Shumë persona i përdorin baret për të punuar në kompjuter ose për të folur në telefon ndërsa hanë mëngjes ose darkë me miqtë, duke mos vlerësuar atmosferën, ushqimin dhe pijet’’, shton ai.

Sipas administratorëve të gjitha eventet që priten të organizohen në këtë bar tashmë janë  të rezervuara./   S.M

Të fundit

Hetimet e SPAK, Meta paralajmëron largimin e Monika Kryemadhit nga partia?

Në mënyrë të beftë Ilir Meta njoftoi nisjen e procedurave për të larguar Monika Kryemadhin nga strukturat drejtuese të...

Ilnisa Agolli tregon se çfarë e bëri të bjerë në dashuri me Meriton Mjekiqin

E ftuar në emisionin “Big Brother Radio”, në TAR, ish-banorja e këtij edicioni Ilnisa Agolli, u shpreh në lidhje me eksperiencën e saj tre...

Tridhjetë vjet nga Masakra e Peshkëpisë në Gjirokastër

“Pas vdekjes së Skëndrebeut Himara, atëherë Himara përfshinte gjithë Labërinë, që nga Rradhima, Lekli, Nivica e Bubari”. ...... “Himara sot është dhe mbetet shqiptare....

Tmerri i një lufte tek “Asgjë e re nga fronti i perëndimit”

Nga Leonard Veizi Mizoritë e një lufte nuk mund të përshkruheshin më mirë se nga dora e një mendje brilante që ishte instaluar brenda qenies...

Euro bie në rekord historik/ Kursi i këmbimit, 16 prill 2024

Sot, më 16 prill 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 94.4 lekë dhe shitet 95.4 lekë. Euro sot blihet me 100.3 lekë, ndërsa...

Lajme të tjera

Web TV