E rrallë/ Tërmeti ‘shkund’ vendin, moderatorja nuk e ndal raportimin (Video)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një video e prezantueses së stacionit televiziv SET News e cila raportonte drejtpërdrejtë kur ra tërmeti në Tajvan, ka bërë xhiron e rrjeteve sociale.

Gjithçka rreth gazetares “tundej”, por se ajo bëri punën e saj në mënyrë profesionale. Ajo as lëviz nga vendi, kur ndërkohë tërmeti po ‘shkund’ Tajvanin.

Edhe pse kolegët i thanë se ndoshta ishte e rrezikshme që të vazhdonte të raportonte, ajo e vijoi punën e saj.

Tajvani u godit nga një tërmet 7.4 ballë Righter, më i forti që ka goditur vendin në 25 vitet e fundit. Deri tani, 9 persona janë raportuar të vdekur nga fatkeqësia natyrore./kb

Të fundit

Vullkani më i lartë në botë ‘vjell’ çdo ditë $6,000 flori, por është i mbuluar nga akulli

Vullkani më i lartë në botë prej kohësh lëshon çdo ditë pluhur floriri megjithëse i mbuluar nga akulli i...

Një këshille e vyer për beqarët nga Dua Lipa: Është periudhë e bukur që duhet…

Së fundmi ylli i muzikës pop, Dua Lipa ka dhënë një këshillë për beqarët. Këngëtarja doli në kopertinën e “Elle USA” për të promovuar këngën...

Ledjona Xheladinaj në një lidhje të re dashurie? Ish-banorja: Po si mundet që…

A është Ledjona Xheladinaj e dashuruar apo në një lidhje të re dashurie?! E ftuar këtë pasdite në emisionin “S’e luan Topi”, me Eriona Rusin,...

Rrëfehet si rrallëherë Bamir Topi: Të ndryshon jeta, tani e blej bukën vetë…

I ftuar në “S’e luan topi”, ish presidenti Bamir Topi ka përshkruar jetën e tij në kohën kur mbante këtë post dhe periudhën pas. e...

Revoltohen qytetarët spanjollë, dalin në protestë, ja kërkesat e tyre

Dhjetëra mijëra njerëz në Ishujt Kanarie të Spanjës janë mbledhur kundër një modeli të turizmit masiv që sipas tyre po pushton arkipelagun e Atlantikut....

Lajme të tjera

Web TV