test

Gjykata e Lartë lë në fuqi sekuestron e pasurive të Argita dhe Jamarbër Malltezit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Gjykata e Larte le ne fuqi sekuestron e 25 pasurive te Jamarber dhe Argita Malltezit. Trupa gjykuese e perbere nga Ilir Panda, Sokol Binaj dhe Sander Simoni nuk kane pranuar rekursin e dhendrit dhe vajzes se ish-kryeministrit Berisha duke lene ne fuqi vendimin e gjykates se posaçme te apelit.

Behet fjale per 25 pasuri qe jane vene ne sekuestro me kerkese te SPAK ne kuader te hetikeve per privatizimin e ish-kompleksit “partizani”, ku Jamarber Malltezi akuzohet per korrupsion dhe pastrim parash. Nder pronat e sekuestruara jane disa apartamente, disa llogari bankare, nje vile ne gjirin e lalzit dhe kuotat e disa kompanive.

 

/O.S

Të fundit

Nga sot, temperatura përvëluese: Si të parandaloni emergjencat e lidhura me nxehtësinë

Jemi në muajin Qershor dhe temperaturat në Shqipëri dhe në shumë vende të botës kanë shënuar rritje ekstreme. Me...

Ndodh sërish! Studentët në provim, teza e Matematikës publikohet në rrjet

Rreth 28 mijë maturantë i’u nënshtruan sot provimit të tretë të Maturës Shtetërore, ku po testohen për Matematikën Teza e provimit të Matematikës është publikuar...

A do ta ndalojë SHBA përdorimin e Tik Tok? Çfarë pritet të ndodhë në Shtator

Një Gjykatë Apeli në SHBA do të dëgjojë argumentet e të dyja palëve për sa i përket çështjes së ngritur për ndalimin e aplikacionit Tik...

Dieta e verës: Si të kthehemi në formë shpejt

Dëgjojmë shpesh për dietën verore për të humbur peshë dhe për të përballuar më mirë “provën” e rrobave të banjës. Edhe pse nuk ka...

Luiz Ejlli në hetim nga SPAK? Dyshohet se këngëtari kërcënoi zyrtarët e IKMT

Fituesi i edicionit të dytë të Big Brother VIP Luiz Ejlli ka përfunduar në duart e SPAK-ut. Ejlli është kallëzuar se ka ndërhyrë në mënyrë...

Lajme të tjera

Web TV