Problemet financiare me të cilat po përballen prindërit e Kate Middleton

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nëna e Kate Middleton, Carole, do të ketë nevojë për mbështetjen e të gjithëve në këtë periudhë të vështirë që po përjeton princesha. “Catherine mund të jetë 42 vjeç, por ajo është ende vajza e vogël e Carole dhe ta shohësh atë duke kaluar nëpër të gjitha këto sfida dhe duke u përballur me presionin e shpjegimit ishte jashtëzakonisht shqetësuese,” . tregon Jennie Bond për Mirror.

“Ajo është pa dyshim një burim force dhe një prani ngushëlluese për fëmijët, por gjithashtu do të ketë nevojë për siguri.”

Prindërit e Princeshës së Uellsit, megjithatë, kanë çështje të tjera për t’u marrë. Carole dhe Michael Middleton nuk janë në gjendje të paguajnë 260,000 £ në taksat e prapambetura nga kolapsi i biznesit të furnizimeve për festat e fëmijëve të tyre.

Party Pieces ishte një sipërmarrje fitimprurëse dhe u themelua nga Carole Middleton në vitin 1987 kur zbuloi se mund të fitonte para duke bërë çanta feste. Ajo u ndërtua fjalë për fjalë nga e para dhe me kapitalin e vetëm të kokëfortësisë dhe shpirtit krijues të nënës së Kate Middleton.

E gjithë pasuria e familjes besohet se buron nga suksesi i kompanisë ‘Party Pieces’ dhe i ka lejuar Middletons të kalojnë tre fëmijët e tyre në Kolegjin prestigjioz Marlborough dhe t’u ofrojnë atyre një portofol mbresëlënës pronash./kb

Të fundit

Tridhjetë vjet nga Masakra e Peshkëpisë në Gjirokastër

“Pas vdekjes së Skëndrebeut Himara, atëherë Himara përfshinte gjithë Labërinë, që nga Rradhima, Lekli, Nivica e Bubari”. ...... “Himara...

Tmerri i një lufte tek “Asgjë e re nga fronti i perëndimit”

Nga Leonard Veizi Mizoritë e një lufte nuk mund të përshkruheshin më mirë se nga dora e një mendje brilante që ishte instaluar brenda qenies...

Euro bie në rekord historik/ Kursi i këmbimit, 16 prill 2024

Sot, më 16 prill 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 94.4 lekë dhe shitet 95.4 lekë. Euro sot blihet me 100.3 lekë, ndërsa...

16 prill 1521/ Martin Luter nuk pendohet, mban fjalim në kuvendin e Vormit

Më 16 prill të vitit 1521, Martin Luter arrin në kuvendin e Vormit, ku klerikët shpresonin që ai të pendohej për mosbindjen ndaj kishës....

Një vaksinë orale mbron nga infeksionet e përsëritura të urinës për vite me radhë

Një spray që duhet aplikuar nën gjuhë redukton shfaqjen e infeksioneve urinare dhe mund të zvogëlojë përdorimin e antibiotikëve, të cilët nuk janë gjithmonë...

Lajme të tjera

Web TV