test

Fundjavë e ngrohtë për plazh

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kjo fundjavë e Prillit do të jetë me mot të qëndrueshëm dhe e ngrohtë.

Hakil OsmaniPritet një fundjavë e favorshme, me mot të qëndrueshëm, diell dhe gjithashtu temperatura të larta, ndërsa në zonat malore do kemi kalime të lehta të vranësirave që më prezente do jenë gjatë orëve të pasdites.

Sipas parashikimeve të sinoptikanëve, temperaturat në fundjavë do të pësojnë rritje, duke arritur në gati 30 gradë Celsius. Duke u dhënë mundësinë qytetarëve të shijojnë edhe bregdetin…

Hakil Osmani: Maksimume që pritet të shkojnë pranë vlerave 28 apo 29 gradë Celsius, në qarqet Elbasan e Berat. Po ashtu temperatura të larta do ketë në kryeqytet. Edhe vija bregdetare do ketë temperatura të larta nga vlera 25 deri në 27 gradë Celsius.

Meteorologët parashikojnë që edhe java tjetër do të vijojë me të jetë me mot të qëndrueshëm./O.S

Të fundit

Shqipëria e nis me humbje aventurën EURO2024, goli i Bajrami hyn në histori të turneut

Shqipëria e nisi me humbje rrugëtimin e saj në Euro 2024, pasi u mposht me rezultatin 2-1 nga kampionia...

De La Fuente: Jam shumë i lumtur, por të qëndrojmë me këmbë në tokë

Shumë i lumtur u shfaq tekniku i kombëtares spanjolle Luis de la Fuente, pas fitores bindëse 3-0 që skuadra e tij arriti me Kroacinë. “Jam...

Scholz: Propozimi i Putinit për paqe nuk është serioz

“Liderët e G7 nuk e diskutuan fare propozimin e presidentit rus, Vladimir Putin, për paqe në Ukrainë, sepse të gjithë e dinin se propozimi...

Italia përmbys ndeshjen, realizon Barella ndaj kuqezinjve

Shqipëria 1-2 Italia Pritjes i erdhi fundi, Shqipëria rikthehet të luajë në Europian pas 8 vitesh mungesë. Kuqezinjtë do të sfidojnë Italinë në Dortmund, në...

Gol kuqezinjtë, Shqipëria ndëshkon Italinë në sekondat e para

Shqipëria 1-0 Italia Pritjes i erdhi fundi, Shqipëria rikthehet të luajë në Europian pas 8 vitesh mungesë. Kuqezinjtë do të sfidojnë Italinë në Dortmund, në...

Lajme të tjera

Web TV