“Kjo është për babin”, momenti tronditës kur i biri qëllon me armë vrasësin në gjykatë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pamjet horror tregojnë momentin kur një burrë tentoi të vriste vrasësin e supozuar të babait të tij gjatë gjyqit duke qëlluar ndaj tij gjashtë herë përpara se ta godiste me kondakun e armës.

Video nga brenda sallës së gjykatës në São José do Belmonte, Brazil, tregon gjyqtarët dhe anëtarët e jurisë që vrapojnë për të shpëtuar pasi Cristiano Alves Terto, 27 vjeç, hapi zjarr.

Pak minuta më vonë, i akuzuari rrëzohet përtokë, por 27-vjeçari nuk ndalet. Ai nxiton dhe e godet me tërbim dy herë me armë në kokë. Burri u ndoq nga policia dhe u arrestua me dyshimin për tentativë vrasje.

Incidenti ndodhi më 29 nëntor, por video e të shtënave u bë publike të hënën. I pandehuri u dërgua me urgjencë në një spital lokal dhe i mbijetoi plagëve të marra./O.S

 

Të fundit

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi,...

Luhatje të euros në treg, blerjet e bankave dhe importuesve mposhtin fluksin e turistëve

Grafikët e këtyre ditëve të fundit në kursin e këmbimit të monedhës europiane dhe asaj shqiptare tregojnë një forcim të përkohshëm të së parë...

Do zgjasë mrekullia e Rinasit?

Nga Fatos Çoçoli Në qershor 2018, Rinasi klasifikohej ndër aeroportet më të shtrenjtë të Evropës. Sot është aeroporti me biletat më të lira në botë Në...

Policët 100 euro/dita, më 2 qershor Italia merr në dorëzim kampin e Shëngjinit

Punimet në qendrën pritëse të emigrantëve në Shëngjin nga pala italiane kanë ecur me shpejtësi dhe kanë përfunduar, ndërsa në Gjadër janë drejt fundit...

Keni bërë plane për nesër? Ja si pritet të jetë moti, ja çfarë do ndodhë me temperaurat

Ditën e premte vendi ynë do të ejtë në ndikim të kushteve atmosferike relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet të jetë me kthjellime dhe zhvillim...

Lajme të tjera

Web TV