Protesta para bashkisë, policia furnizohet me bombolat e gazit lotsjellës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ashtu siç ishte paralajmëruar ditën e sotme po zhvillohet proteta para bashkisë së Tiranës. Qindra qytetarë janë mbledhur para bashkisë ku kërkojnë largimin e kyebashkiakut Veliaj ndërsa që në minutat e para të protestës janë regjistruar tensione.

Qytetarët kane bllokuar rrugën dhe kanë qëlluar me veze dhe mollë në drejtim të bashkisë. Policia është mobilizuar dhe ka rrethuar ndërtesën e bashkisë ndërkohë raportohet janë shpërndarë edhe gaz lotjsellës. Nga foto e shpërndara duken policët të cilët shpërndajnë mes njëri-tjetrit gazlotsjellës të cilin mund ta përdorin kundër protestuesve./O.S

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV