“Agim poetik nga Pogradeci”/ Rama ndan pamjet mbi liqen (VIDEO)

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pogradeci, me bukuritë e tij natyrore, kulturën dhe historinë, vijon të mbetet një prej destinacioneve të preferuara jo vetëm për pushuesit shqiptarë, por edhe ata të huaj.

Një ndër vendet më tërheqëse të këtij qyteti është liqeni, i cili vizitohet shpesh nga shpendët dimërues. Kryeministri Edi Rama ndau sot në rrjetet sociale pamje nga agimi mbi liqenin e Pogradecit, në orët e para të agimit.

“Agimi poetik nga Pogradeci”, shkruan Rama krahas pamjeve.

Moratoriumi i gjuetisë ka ndikuar në mbrojtjen dhe shtimin e kafshëve dhe shpendëve në zonat e mbrojtura dhe në parqet kombëtare./e.t

Të fundit

Teknologjia e shëndetit/ Inteligjenca Artificiale do vizitojë njëlloj si një mjekët

Inteligjenca Artificiale do t’ju vizitojë njëlloj si një mjek. Inteligjenca Artificiale është shumë premtuese në kujdesin shëndetësor. Por ajo...

“Do e gjej forcën në dhimbje”, çfarë shkruante në rrjetet sociale efektivja që u vetëvra

Një ngjarje e rëndë tronditi Tiranën pasditen e së premtes, ku 21-vjeçarja Aldorjana Loshi, efektive në komisariatin nr.5 në Kamëz i dha fund jetës...

Media franceze ‘Grazia’: Shqipëria, destinacioni më i kërkuar nga pushuesit në 2024-n

Shqipëria, është një destinacion i ri që ka mahnitur çdo turist të huaj, por që mbetet ende shumë pak e njohur për publikun e...

Leku ‘mbyt’ euron, mësoni me sa blihen dhe shiten monedhat e huaja sot

Sot, më 25 maj 2024, dollari amerikan blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93 lekë. Euro blihet me 100 lekë dhe shitet 100.7 lekë. Franga zvicerane këmbehet në blerje...

SKICA PËR BABANË…

Nga Mitro Çela 1.NJË JAVË NË FRANCË Babai lindi në vitin 1900. Rreth viteve ‘2O u hap fjala. Plasi puna në Francë. -Punë për zengjinë, -thoshte sekseri. Ai paguante...

Lajme të tjera

Web TV