Tërmeti i fuqishëm ‘shkund’ këtë vend, ja sa ishte magnituda

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një tërmet me magnitudë 5.1 ballë goditi sot prefekturën Miyazaki dhe zona të tjera në Japoninë jugperëndimore.

Lëkundjet u regjistruan në orën 10:25 të mëngjesit me orën lokale dhe epiqendra ishte në bregun lindor të gadishullit Ohsumi në ishullin kryesor jugperëndimor të Kyushu në një thellësi prej 39 kilometrash, njoftoi agjencia e lajmeve Kyodo

Nuk ka pasur paralajmërime për rrezikun e një cunami apo shkatërrimi për shkak të një tërmeti dhe deri më tani nuk ka raportime për viktima apo dëme materiale./O.S

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV