Vendimi për mandatin e Olta Xhaçkës, Bardhi: Ditë e zezë për Shqipërinë…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Socialistët votuan kundër dërgimit në Gjykatën Kushtetuese të mandatit të deputetes Olta Xhaçka.

Gazmenat Bardhi ka folur për mediet menjëherë pas vendimit.

Bardhi: Heshtja do të thotë të mbështesës grisjen e një vendimi të Gjykatës Kushtetuese. Kodi apo mesazhi mafioz që i përcolli Rama sot Prokurorisë së posaçme që nuk mund ta prekë Olta Xhaçkën sepse njëlloj siç u soll me GJK do të sillet nesër me çdo vendim të Prokurorisë së Posaçme, nëse ata marrin vendime kudnër Olta Xhaçkës. Nuk ka asnjë dallim mes një vendimi të GJK dhe një vendimi të Gjykatës së Psoaçme. Sot vdiqën kushtetueshmërinë në vend dhe Reformën në Drejtësi.

Sot është një ditë e zezë për Shqipërinë. Një ditë e zezë për Parlamentin. Asnjë qytetar nuk ka besim. Ne do të marrim një vendim nëse do të duhet apo jo t’i drejtohemi Gjykatës Kushtetuese. Nëse GJK shprehet me një vendim dhe zbatimi i këtij vendimi ëhstë në dorë të mazhorancës, nuk e kuptoj pse do të paguhen që dot e tutje anëtarët e Gjykatës Kushtetuese. Sot Gjykata Kushtetuese u asgjësua me votë të mazhorancës në Parlament./O.S

Të fundit

Ambasada e SHBA godet Berishën pasi mori vulën: Pozicioni për non gratat nuk ka ndryshuar

Ambasada amerikane ka reaguar pak ditë pasi Apeli vendosi t’i kthejë vulën e PD-së, ish kryeministrit Sali Berisha. Selia diplomatike...

“E kam traumë”/ Pas fejesës në Për’puthen, Gerti thyen heshtjen: Ja pse u ndava me Saiden

Ky edicion i programit të dashurisë Për’puthen pati plot ngjarje që bën bujë në shtypin rozë. Një prej tyre ishte dhe fejesa e Gertit...

Sektorët ku punonjësit paguhen më shumë në vend

Qytetarët shqiptarë kanë pagesa më të mira në shtet. Statistikat e Instatkonfirmojnë se një trend i tillë ka vijuar edhe në muajt e parë...

Matura Shtetërore/ Publikohen notat e provimit të Gjuhës së Huaj, ja linku

Të gjithë maturantët që kanë dhënë këtë provim mund të kontrollojnë rezultatet e tyre online në linkun e mëposhtëm të publikuar nga Qendra e...

Grupi i zjarrit

Nga Artur Ajazi Dogjën goma, hodhën molotovë, tym e flakë qendra e Tiranës, smog dhe ndotje alarmante, dhe sërish kërkonin nga Policia e Shtetit “mos...

Lajme të tjera

Web TV