test

20 karakteristikat e zakonshme të njerëzve të pabesë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nëse intuita juaj ju thotë diçka, bëni mirë t’i besoni edhe nëse s’e shpjegoni dot ndjesinë. Njerëzit që në një aspekt a në një tjetër janë “të pabesë”, karakterizohen nga 20 tiparet në vijim:

1.

Ata injorojnë limitet e tua fizike.

2.

T’i ngulin sytë në një mënyrë gati hipnotizuese.

3.

Janë ata që dominojnë bisedën.

4.

Humori i ndryshon vazhdimisht.

5.

Hera-herës duken të shpërqëndruar.

6.

Hapen shumë shpejt më të panjohurit.

7.

Janë të pasjellshëm në shumë situata.

8.

Nuk janë fare empatikë.

9.

Bëjnë lëvizje të shpejta dhe kjo mund të lëndojë njerëzit pranë tyre.

10.

Dinë shumë gjëra për ty.

11.

Të thonë ty si duhet të ndihesh në situata të caktuara.

12.

Nuk të dëgjojnë kur ti thua “jo”.

13.

Refuzojnë të kërkojnë ndjesë.

14.

Nuk i kontrollojnë dot emocionet e tyre.

15.

Për ta nuk ka një të mesme. Diçka është “e mirë” ose “e keqe”.

16.

Ata i vënë njerëzit kundër njëri-tjetrit.

17.

Janë të paparashikueshëm.

18.

Nuk e tregojnë historinë e tyre kurrë siç është. Kushtojuni vëmendje detajeve kur ata flasin.

19.

Nuk e mbajnë fjalën.

20.

Nuk e duan kritikën dhe as reagimin negativ!

/O.S

Të fundit

Shqipëria e nis me humbje aventurën EURO2024, goli i Bajrami hyn në histori të turneut

Shqipëria e nisi me humbje rrugëtimin e saj në Euro 2024, pasi u mposht me rezultatin 2-1 nga kampionia...

De La Fuente: Jam shumë i lumtur, por të qëndrojmë me këmbë në tokë

Shumë i lumtur u shfaq tekniku i kombëtares spanjolle Luis de la Fuente, pas fitores bindëse 3-0 që skuadra e tij arriti me Kroacinë. “Jam...

Scholz: Propozimi i Putinit për paqe nuk është serioz

“Liderët e G7 nuk e diskutuan fare propozimin e presidentit rus, Vladimir Putin, për paqe në Ukrainë, sepse të gjithë e dinin se propozimi...

Italia përmbys ndeshjen, realizon Barella ndaj kuqezinjve

Shqipëria 1-2 Italia Pritjes i erdhi fundi, Shqipëria rikthehet të luajë në Europian pas 8 vitesh mungesë. Kuqezinjtë do të sfidojnë Italinë në Dortmund, në...

Gol kuqezinjtë, Shqipëria ndëshkon Italinë në sekondat e para

Shqipëria 1-0 Italia Pritjes i erdhi fundi, Shqipëria rikthehet të luajë në Europian pas 8 vitesh mungesë. Kuqezinjtë do të sfidojnë Italinë në Dortmund, në...

Lajme të tjera

Web TV