Rama ndan pamjet e qendrës së inovacionit në Francë: Do ta sjellim edhe në Shqipëri

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rama shkruan se bëhet fjalë për qendrën e quajtur “STACIONI F”, të cilën thotë se ta sjellë edhe në vendin tonë.

STACIONI F qendra më e madhe e inovacionit në Francë, të cilën do ta sjellim edhe në Shqipëri”, shkruan kreu i qeverisë në Facebook.

Me ftesë të presidentit francez, kryeministri Edi Rama zhvilloi sot një vizitën zyrtare në Paris ku pati dhe takimin në Elysee me Emmanuel Macron. Ata zhvilluan dhe një konferencë të përbashkët për shtyp, ku u vu theksi te mbështetja e Francës ndaj Shqipërisë, në rrugën e saj drejt integrimit në BE./O.S

Të fundit

28 maj 1937/ Wolgsvagen, makina popullore që u motivua nga Nacional Socialistët gjermanë

Themelohet prodhuesi gjerman i automjeteve Volkswagen. Volkswagen përkthehet si “makina e popullit” në gjuhën gjermane. Slogani aktual i reklamave...

Vapa ekstreme nxit astmën tek fëmijët

Me nxehtësinë ekstreme, shtohen vizitat e fëmijëve me astmë në spitalet kaliforniane: një tjetër konfirmim i ndikimit negativ të ndryshimeve klimatike në shëndet. Nxehtësia ekstreme...

Pikëpamja e Guardian mbi mosmarrëveshjen në botën e artit: një shpërqendrim nga kriza

Heqja e mënyrës se si shpërndahen paratë nuk është përgjigje për problemet e krijuara nga një dekadë nënfinancimi Zgjedhjet e korrikut e kanë çuar Britaninë...

Duke shmangur thirrjet për arrestimin e Netanjahut, perëndimi po minon rendin e vet

Mbajtja e llogarisë ndaj aktorëve si Putini mbështetet në të drejtën ndërkombëtare. Nëse aleatët e Izraelit e shkelin atë, si mund t'i bindin të...

“Nganjëherë na ka rrëshqitur edhe këmba”, Julian Deda reagon pas daljes nga shtëpia

Aktori Julian Deda ka reaguar për herë të parë pas përfundimit të “Big Brother VIP3”. Finalisti, i cili u përball kokë më kokë me Eglën,...

Lajme të tjera

Web TV