Panik në një plazh/ Droni në det tmerron pushuesit, menduan se fluturoi nga Irani

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Zhvillimet e fundit në Lindjen e Mesme shtojnë shqetësimet e të gjithëve. Të prekur nga ngjarjet, disa plazhistë në një plazh të Heraklionit kur panë një objektiv ajror ‘u kapën’ nga paniku sepse menduan se ishte një dron iranian.

Në fund, u mësua se mjeti fluturues ishte një objektiv ajror i përdorur në poligonet e qitjes për të testuar sistemet e armëve, që përfundoi në det. Ky është një objektiv ajror joaktiv dhe i padëmshëm. Sipas informacioneve të cretaone.gr, për rikuperimin e tij janë njoftuar organet kompetente, ndërsa nga ekzaminimi i parë vlerësohet se prej disa kohësh ishte në det, pasi në pjesët metalike kishte shenja të forta ndryshku.

Ky është një objektiv i prodhuar nga një kompani me qendër në Britaninë e Madhe, me qëllim trajnimin e ekuipazheve të sistemeve kundërajrore./e.t

Të fundit

Londra aktivizon planin për të zbuluar lidhjet e politikanëve shqiptarë me kriminelët

Një operacion sekret britanik për të ndaluar bosët shqiptarë të krimit që veprojnë në Britaninë e Madhe po tenton...

“Shkoni në shtëpi”, qytetarët spanjollë protestojnë kundër turizmit masiv

Mijëra banorë mbushën rrugët e ishujve Vallerid të Spanjës për të demonstruar kundër turizmit masiv përpara sezonit veror. Mijëra protestues duke valëvitur pankarta me...

Mirëmëngjesi nga Luna Mari dhe babi, Luizi na prezanton me vogëlushen

Prej pak kohësh është bërë baba për herë të parë, por këngëtari Shkodran nuk ka munguar asnjë moment me postimet në rrjetet sociale. Pas mami...

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës

Kryeministri Edi Rama dhe ish-kryeministri Sali Berisha me grupin e tij në Parlament kanë shprehur në mënyrë të fshehtë dhe të hapur gjatë ditëve...

Moment historik/ Shkencëtarët kinezë zhvillojnë kurën për shërimin e diabetit

Në një moment historik të rëndësishëm të mjekësisë, shkencëtarët kinezë kanë shëruar me sukses diabetin tek një pacient duke përdorur një terapi novatore të...

Lajme të tjera

Web TV