“Bypass-i” i Radhimës, gati në qershor/ Lehtëson ndjeshëm trafikun në sezonin turistik

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në prag të sezonit turistik ByPass i Radhimës do të hapet për qarkullimin e mjeteve.

Ky investim është pjesë e rrugës Vlorë-Orikum, dhe ka një vlerë prej 2 milion eurosh dhe synon të  përmirësojë trafikun në një nga akset më problematike kryesisht gjatë sezonit.

Kreu i bashkisë së Vlorës tha se në qershor është parashikuar mbyllja e trasesë dhe asfaltimi i një  prej korsive.

“Baypass-i” parashikon veç trasesë qe do te jete e gjate rreth 2,2 km edhe dy korsi kalimi me gjerësi totale 7 metra dhe trotuar e ndriçim përgjatë gjithë segmentit.

Në projekt janë parashikuar dy “Bay pass-e” në krah të rrugës Vlorë-Orikum./kb

Të fundit

‘Çmenden’ protestuesit futen në pistë, autoritetet e aeroportit bëjnë lëvizjen urgjente

Mëngjesin e së shtunës, aeroporti i Mynihut është mbyllur sepse disa aktivistë për mbrojtjen e klimës kaluan pengesat dhe...

Burri qëllon për vdekje vjehrrën dhe plagos gruan, në fund vret veten

Në vendbanimin Radniçka në Bjellovar të Kroacisë, në një shtëpi familjare janë gjetur dy persona të vdekur dhe një i plagosur rëndë, i cili...

Emigrantët protestë simbolike në Milano: Duam votë në 2025!

Pasi hodhën mbi kokat e deputetëve vendimin e Gjykatës Kushtetuese për votën e diasporës, përmes thirrjes “duam të votojmë” në një protestë simbolike brenda...

70 % e hoteleve në Sarandë të rezervuara për verën! Çipa: numri i turistëve në rritje

Prenotimet në qytetin e Sarandës për periudhën e verës korrik-gusht-shtator janë në nivelet 60 - 70%. Kreu i operatorëve tustikë Arben Çipa thotë se kjo...

Spanjë, turizmi nën presion për shkak të thatësirës së madhe

Sektori i turizmit në Spanjë po kritikohet gjithnjë e më shumë për shkak të konsumit të lartë të ujit. Por politika i eviton masat...

Lajme të tjera

Web TV