“Gati për të mirëpritur gjithë botën”, Rama për turizmin: Po ngjitemi gjithnjë e më lart

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka vlerësuar se Shqipëria po përmirësohet sa i përket turizmit.

Ndërsa krahason rezultatet me vitin 2019, Rama thekson se tashmë vendi po kryeson në rritjen e trafikut të pasagjerëve.

“Ne po ngjitemi gjithnjë e më lart Krenar të ndajmë që Shqipëria kryeson në rritjen e trafikut të pasagjerëve në shkurt në krahasim me 2019-ën Vendi ynë i bukur është i hapur, i lulëzuar dhe gati për të mirëpritur botën”, shprehet Rama.

Gjithashtu ekspertë të ekonomisë më herët janë shprehur se rritja e ekonomisë shqiptare do të nxitet nga sektori i turizmit.

Banka Botërore ka vënë theksin në rritjen e produktivitetit të ekonomisë shqiptare në mënyrë që të sigurohet rritje më e lartë e ekonomisë./kb

Të fundit

“Paraqitu vetë”! Juli “harron” lojën, tremb Eglën, aktorja shpërthen në ulërima

Na ndajnë vetëm pak orë nga gjysëm finalja e Big Brother Vip Albania ku do të mësohen dhe sa...

U fut për t’u larë në ujërat e Liqenit Artificial, i riu polak përfundon në spital

Një 25-vjeçar nga Polonia është futur ditën e sotme në Liqenin Artificial të Tiranës dhe dyshohet se ka rrezikuar të mbytet. Mësohet se i riu...

‘Çmenden’ protestuesit futen në pistë, autoritetet e aeroportit bëjnë lëvizjen urgjente

Mëngjesin e së shtunës, aeroporti i Mynihut është mbyllur sepse disa aktivistë për mbrojtjen e klimës kaluan pengesat dhe u ndodhen në pistë qysh...

Burri qëllon për vdekje vjehrrën dhe plagos gruan, në fund vret veten

Në vendbanimin Radniçka në Bjellovar të Kroacisë, në një shtëpi familjare janë gjetur dy persona të vdekur dhe një i plagosur rëndë, i cili...

Emigrantët protestë simbolike në Milano: Duam votë në 2025!

Pasi hodhën mbi kokat e deputetëve vendimin e Gjykatës Kushtetuese për votën e diasporës, përmes thirrjes “duam të votojmë” në një protestë simbolike brenda...

Lajme të tjera

Web TV