Prekëse/ Vajza i plotëson dëshirën babait të sëmurë, martohet në spital para se të vdiste

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Dasma është një nga ditët më të bukura për vajzat. Një ndër momentet që e bën më emocionuese është fakti se gjithmonë babai i shoqëron drejt altarit. Këtë kishte ëndërruar edhe Elizabeth Linde nga Nju Jorku, por fatkeqësisht babai i saj u shtrua në spital pak ditë para ditës së saj më të rëndësishme në jetë.

 

Ajo anuloi të gjitha rezervimet që kishte bërë për ceremoninë dhe u martua në dhomën e spitalit të babait të saj më 3 qershor 2022.

Stuart Linde, 56 vjeç, ndërroi jetë dy ditë më vonë dhe vajza e tij thotë sot se nuk mund ta imagjinonte ditën e saj të dasmës pa njeriun më të rëndësishëm të jetës së saj.

Disa muaj pasi humbi të atin, 31-vjeçarja postoi video të ceremonisë në TikTok . Pamjet nga spitali u bënë virale menjëherë. Duke folur për Neë York Post, Elizabeth e përshkroi përvojën e saj të dasmës si diçka “surreale”.

“Unë mbaja duart e babait tim. I thashë sa shumë e dua dhe e falënderova për atë që kishte bërë për mua dhe burrin tim”.

Sipas 31-vjeçares, prindërit e saj ishin personat që e ndihmuan atë dhe bashkëshortin e saj të droguar të fillonin një jetë të re.

“Ata na morën në shtëpi, më inkurajuan të studioja për infermieri dhe të diplomohesha”, tha ajo.

Edhe pse në spital, sigurisht një vend jo ideal për një martesë romantike, Linde beson sot se gjërat shkuan pikërisht ashtu siç duhej.

“Ishte një mënyrë e veçantë dhe e bukur për të nderuar babin tim”, theksoi ajo./E.T

Të fundit

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 28 maj 2024, dollari amerikan, blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93.1 lekë. Euro, blihet me 100.1 lekë dhe shitet 100.8 lekë. Franga...

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për ditën e sotme

Dita e sotme parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira në zhvillim. Në orët e mesditës dhe pasdites përgjatë ultësirës perëndimore dhe zonave malore vranësirat...

Astrologët paralajmërojnë këto dy shenja, njihuni me horoskopin për sot 28 Maj 2024

Dashi Dita mund të fillojë e trazuar gjatë kësaj dite megjithatë do e kaloni gjithçka shpejt dhe do merrni frymë më lirisht. Ju të dashuruarit...

“Gati”, pjesë e listës së Sylvinhos, Jasir Asani pret me padurim Europianin

Jasir Asani u grumbullua nga trajneri i Shqipërisë për Euro 2024, edhe pse sulmuesi kuqezi nuk po aktivizohet te skuadra e tij në Kore,...

Lajme të tjera

Web TV