“Beleri një copë kukull, di vetëm 100 fjalë”/Shpërthen Ngjela: Një injorant pa shkollë…

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në një emision televiziv, foli në lidhje me situatën e Fredi Belerit me Greqinë, pasi u shpall kandidat zyrtar i partisë “Demokracia e Re”, i caktuar nga kryeministri grek, Mitsotakis,

I pyetur se përse kryeministri e ka bërë këtë zgjedhje, avokati tha se e gjithë çështja është se Greqia do të marrë Himarën, por nuk ka asnjë shans, sipas tij.

“Intelekt i ulët politik, i është kthyer në mani çështja e Himarës. Ku përfituan? I ndihmoi Saliu, iu dha një status minoritar, ata janë lebër. Himara është e Labërisë. Ka një lagje në Himarë që flasin ‘shatra patra’, janë ata që kanë bërë tregti me Korfuzin, gjysmë shqip, gjysmë greqisht. Ata i kanë quajtur minoritar dhe morën pensione. Greqia e ka pas ëndërr atë zonë, Himarën e ka quajtur domosdoshmëri, nuk e merr dot”, tha Ngjela.

Lidhur me deklarata që thuhet se vijnë nga shtabi i Fredi Belerit, që ky e fundit e dinte që do të arrestohej dhe se e ka bërë me qëllim që të faktorizohej dhe për të arrestohet, avokati i quajti injorantë dhe hajvanë.

“Këta nuk janë pasardhës të grekët e të vjetër. Ata Kalin e Trojës kanë, si më të madhin. Këta kanë ardhur nga Anadolli, janë racë e zezë shumica. Këta janë kot, s’kanë lidhje me Greqinë. Kali i Trojës ishte dredhia më e madhe e tyre, këta janë hajvanë, injorantë. i njoh unë”, u shpreh ai.

Avokati e quajti Belerin gjithashtu një kukull që po po përdoret. “Nuk e bëjnë dot. Çfarë është Beleri, një kukull që di të flasë vetëm 100 fjalë. Çfarë do bëjë Beleri… Ka mundësi të ketë karizëm ai në Shqipëri. Lodhen kot, por e duan domosdoshmërisht. Mua më kanë thënë këto të minoritetit, që nuk pyesin për ne. Gjithë mendjen e kanë te Himara. Mendjengushtësi, çfarë do i bëjnë Himarës ata?”.

Sipas avokatit, “është fyerje historike për Greqinë që merren me Belerin. Si mund të merret një kryeministër e një shteti me një injorant si Beleri, pa shkollë pa gjë.”/   S.M

Të fundit

Pas humbjes së të shoqes, reagon për herë të parë aktori Agron Llakaj (Video)

Artisti i mirënjohur dhe autori i programit të humorit Al Pazar Agron Llakaj humbi pak ditë më parë shoqen...

Rritet kërkesa për kredi/ Bizneset marrin hua për investimet, kryeson turizmi

Turizmi është kthyer një ndër sektorët që ka marrë më tepër hua në banka .Bizneset kanë shtuar investimet në prag të nisjes së sezonit...

Në momentin e papërshtatshëm, deputeti i Rithemelimit bën kërkesën e pazakontë

Deputeti i Rithemelimit, Tomorr Alizoti ka marrë fjalën në Kuvend ku nuk i kurseu as emocionet dhe përjetimet personale teksa foli për çështjen e...

“Çdo ndërtesë do ketë kod unik”/ Balla: Do jemi vendi i parë në Ballkan…

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, në fjalën e tij në parlament, deklaroi se Ministria e Brendshme po punon për të pasur regjistër adresash në...

Çfarë po ndodh? FNSH dhe ‘Shqiponjat’ kontrolle ‘blic’ në Fushë-Krujë

Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë dhe Shqiponjat kanë nisur disa kontrolle 'blic' në Nikël të Fushë Krujës. Mësohet se kontrollet po bëhen në disa prej...

Lajme të tjera

Web TV