Liverpool mposht Atalantën por eliminohet nga Europa, Leverkusen mbetet e pathyeshme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Atalanta nxjerr jashtë Europës Liverpoolin. Skuadra bergamaske u mposht 0-1 në shtëpi nga “The Reds”, por kualifikohen në gjysmëfinale të Europa League falë suksesit 3-0 në Anfield.

Në fakt, Liverpoolid ha përshtypjen se mund ta përmbyste ndeshjen kur Salah shndërroi në gol një penallti në minutën e shtatë.

Sulmuesi egjiptian pati dy raste të pastra, një në pjesën e parë dhe tjetrin në të dytin, që çuditërisht i shpërdori.

Atalanta u mbrojt mirë në minutat e fundit, duke e merituar kualifikimin.

Kualifikohet në gjysmëfinale edhe Bayer Levekuseni, që barazoi 1-1 në fushën e West Hamit. Skuadra londineze shënoi e para me Antonion, por pak para fundit të kohës së rregullt barazoi Frimpong. “Aspirinat” kishin fituar 2-0 në ndeshjen e parë.

Të fundit

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 28 maj 2024, dollari amerikan, blihet me 92.2 lekë dhe shitet me 93.1 lekë. Euro, blihet me 100.1 lekë dhe shitet 100.8 lekë. Franga...

Kapriçot e motit/ Si parashikohen temperaturat për ditën e sotme

Dita e sotme parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira në zhvillim. Në orët e mesditës dhe pasdites përgjatë ultësirës perëndimore dhe zonave malore vranësirat...

Astrologët paralajmërojnë këto dy shenja, njihuni me horoskopin për sot 28 Maj 2024

Dashi Dita mund të fillojë e trazuar gjatë kësaj dite megjithatë do e kaloni gjithçka shpejt dhe do merrni frymë më lirisht. Ju të dashuruarit...

“Gati”, pjesë e listës së Sylvinhos, Jasir Asani pret me padurim Europianin

Jasir Asani u grumbullua nga trajneri i Shqipërisë për Euro 2024, edhe pse sulmuesi kuqezi nuk po aktivizohet te skuadra e tij në Kore,...

Lajme të tjera

Web TV