Roma triumfon sërish ndaj Milanit dhe kualifikohet në gjysmëfinalen e Europa League

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Roma kalon në gjysmëfinalet e Europa League, ndërsa eliminon Milan-in, pas fitores me rezultatin e përgjithshëm 3-1 të dy ndeshjeve çerekfinale.

Pas takimit në “San Siro” që u mbyll me fitoren 1-0 të “verdhekuqve”, kryeqytetasit triumfuan edhe në “Olimpico”, me skuadrën e De Rossi-t, që e mbylli takimin e dytë me rezultatin 2-1.

Vendasit gjetën golin e parë të kësaj mbrëmjeje në minutën e 12’ me Mancini-n, ndërsa në minutën e 22’ Dybala thelloi avantazhin e Roma-s.

Në minutën e 31’ “verdhekuqtë” mbetën me dhjetë lojtarë, pasi Çelik u ndëshkua me karton të kuq pas një ndërhyrjeje të gabuar ndaj Rafael Leao-s.

Të fundit

Duke shmangur thirrjet për arrestimin e Netanjahut, perëndimi po minon rendin e vet

Mbajtja e llogarisë ndaj aktorëve si Putini mbështetet në të drejtën ndërkombëtare. Nëse aleatët e Izraelit e shkelin atë,...

“Nganjëherë na ka rrëshqitur edhe këmba”, Julian Deda reagon pas daljes nga shtëpia

Aktori Julian Deda ka reaguar për herë të parë pas përfundimit të “Big Brother VIP3”. Finalisti, i cili u përball kokë më kokë me Eglën,...

Rreziqet nga ekstremizmi i Putin, … do na duhen më shumë se disa kanaçe fasule

Këshilla e Oliver Dowden për grumbullimin e rezervave harron se bashkëpunimi është jetik nëse duam të kemi një shans kundër kërcënimeve moderne Marta Gill Në orën...

Asambleja Parlamentare e NATO-s miraton avancimin e statusit të Kosovës

Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës nga anëtare vëzhguese në anëtare të asocuar. Shumica...

Debatet/ Rama: Nuk do të preket SPAK, opozita: Rezolutë e panevojshme

Kryeministri Edi Rama mbrojti rezolutën antikorrupsion në Parlament dhe qendroi gjatë votimit në seancë. Ai tha se komisioni i posaçëm hetimor nuk do të...

Lajme të tjera

Web TV