“SIGAL UNIQA Vital Truck”, dy ditë në Divjakë/ Vizita dhe ekzaminime falas për qytetarët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

SIGAL UNIQA Group Austria, përveç se një kompani sigurimesh, prej vitesh kontribuon për qytetarët në forma të ndryshme.

Prej vitit 2015 SIGAL UNIQA ka ndërtuar “SIGAL UNIQA Vital Truck”, klinika shëndetësore lëvizëve, e vetmja në llojin e saj në Shqipëri dhe rajon duke ofruar për qytetarët në zona të ndryshme të vendit vizita dhe ekzaminime falas.

Këtë fundjavë, ditën e premte dhe të shtunë (19 dhe 20 Prill) “SIGAL UNIQA Vital Truck” do të stacionohet në qendër të qytetit të Divjakës ku stafi profesional i saj do të ofrojë shërbime falas për banorët e zonës.

ÇFARË SHËRBIMESH OFRON “SIGAL UNIQA VITAL TRUCK”?

– Vizitë dhe konsultë me mjek të përgjithshëm

– Vizitë dhe konsultë me mjek specialist

– Vlerësim dhe ekzaminim i gjëndjes së përgjithshme: BMI-peshë-gjatësi,

– Matje e nivelit të sheqerit në gjak,

– Matje e oksigjenit në gjak

– Vizitë e syve dhe veshit për probleme akute/infeksione, etj.,

– Elektrokardiograma e zemrës, matje e tensionit dhe e  frekuencës së zemrës

– Echo abdominale,

– Matje e kapacitetit vital të mushkërive, spirometry Etj.

Me këtë organizim SIGAL UNIQA Group Austria përpiqet që të përcjellë mesazhin që çdo njeri të jetë i kujdesshëm për shëndetin e tij sepse kur sëmundjet shfaqen kurimi i tyre bëhet më i vështirë. Ky është edhe misioni i Klinikës Lëvizëse.

Ndaj kompania ju fton qytetarët e Divjakës ta shfrytëzojnë këtë mundësi të artë.

SIGAL UNIQA Group Austria është kompania më e madhe e sigurimeve në Shqipëri dhe rajon dhe e para që futi në treg sigurimin privat të shëndetit. Ndërsa sot e kryeson atë duke ofruar për mbi 1.2 milionë klientët e saj në 3 shtete, Shqipëri, Kosovë e Maqedoninë e Veriut, produket më të mira dhe novatore të sigurimit dhe kjo vizitë e Klinikës Lëvizëse është edhe një mundësi e mirë për banorët e zonës për tu njohur me ato çfarë ofron kjo kompani sigurimi.

Lexo edhe :  Sulmi ndaj kryeministrit sllovak/Karamuço:Ky rast duhet të shërbejë si një mësim i madh

SIGAL UNIQA Group Austria, Jetojmë më mirë së bashku

Web: www.sigal.com.al

E-mail: info@uniqa.al

Whatsapp: 068 60 62 829

Të fundit

U fut për t’u larë në ujërat e Liqenit Artificial, i riu polak përfundon në spital

Një 25-vjeçar nga Polonia është futur ditën e sotme në Liqenin Artificial të Tiranës dhe dyshohet se ka rrezikuar...

‘Çmenden’ protestuesit futen në pistë, autoritetet e aeroportit bëjnë lëvizjen urgjente

Mëngjesin e së shtunës, aeroporti i Mynihut është mbyllur sepse disa aktivistë për mbrojtjen e klimës kaluan pengesat dhe u ndodhen në pistë qysh...

Burri qëllon për vdekje vjehrrën dhe plagos gruan, në fund vret veten

Në vendbanimin Radniçka në Bjellovar të Kroacisë, në një shtëpi familjare janë gjetur dy persona të vdekur dhe një i plagosur rëndë, i cili...

Emigrantët protestë simbolike në Milano: Duam votë në 2025!

Pasi hodhën mbi kokat e deputetëve vendimin e Gjykatës Kushtetuese për votën e diasporës, përmes thirrjes “duam të votojmë” në një protestë simbolike brenda...

70 % e hoteleve në Sarandë të rezervuara për verën! Çipa: numri i turistëve në rritje

Prenotimet në qytetin e Sarandës për periudhën e verës korrik-gusht-shtator janë në nivelet 60 - 70%. Kreu i operatorëve tustikë Arben Çipa thotë se kjo...

Lajme të tjera

Web TV