Kendall Jenner zbulon sekretin e grimit të përsosur për pranverën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kendall Jenner ka treguar sekretet e grimit të thjeshtë pranveror në një intervistë për Vogue. Kjo është hera e katërt që modelja bëhet pjesë e kësaj rubrike dhe në nisje të videos, thekson se këtë herë është shumë e përgatitur për një grim që do ju pëlqejë të gjithëve.

Po cilat janë hapat që modelja ndjek?

Masazhim dhe pastrim

Hapi i parë i rutinës së Kendall është masazhimi me teknikën kineze që sugjeron përdorimin e gua sha. Si fillim, e lyen fytyrën me vaj kokosi dhe ujë trëndafili, pastaj përdor mjetin e masazhimit. Në fund, e lan fytyrën me kujdes, për të hequr vajin duke theksuar se ka tendencë aknetike dhe i duhet kujdes i shtuar.

Zbutës buzësh dhe lëkure

Pasi aplikon hidratuesin, SPF dhe zbutësin e buzëve, ajo e bën gati fytyrën për grim me një produkt mist.

Grimi nis me hapin bazë, aplikim i fondatinës me sfungjer grimi dhe korrektor për konturim dhe mbulim defektesh.

Më pas, aplikon bronzer dhe blush në mollëza dhe mbi vetulla Kendall thotë se i preferon natyrale, ndaj vetëm i konturon me një laps. Te sytë, ajo aplikon pak ton ngjyrë kafe për thjeshtësi maksimale dhe kalon te rimeli.

Si hap të fundit, Jenner vë buzëkuqin, për të dhënë energjinë e një vajze të thjeshtë, por që i kushton vëmendjen e duhur pamjes së saj./E.Ç

Të fundit

“Shkoni në shtëpi”, qytetarët spanjollë protestojnë kundër turizmit masiv

Mijëra banorë mbushën rrugët e ishujve Vallerid të Spanjës për të demonstruar kundër turizmit masiv përpara sezonit veror. Mijëra...

Mirëmëngjesi nga Luna Mari dhe babi, Luizi na prezanton me vogëlushen

Prej pak kohësh është bërë baba për herë të parë, por këngëtari Shkodran nuk ka munguar asnjë moment me postimet në rrjetet sociale. Pas mami...

Pakti për të eliminuar Reformën në Drejtësi, Berisha-Bardhi kundër rezolutës

Kryeministri Edi Rama dhe ish-kryeministri Sali Berisha me grupin e tij në Parlament kanë shprehur në mënyrë të fshehtë dhe të hapur gjatë ditëve...

Moment historik/ Shkencëtarët kinezë zhvillojnë kurën për shërimin e diabetit

Në një moment historik të rëndësishëm të mjekësisë, shkencëtarët kinezë kanë shëruar me sukses diabetin tek një pacient duke përdorur një terapi novatore të...

Merret vendimi, vizitorët do paguajnë më shumë për të vizituar Kullën Eiffel

Këshilli i qytetit të Parisit ka rritur çmimin e hyrjes në Kullën Eiffel për të mbledhur më shumë para për restaurimin e kullës, pasi...

Lajme të tjera

Web TV