Mandati i Xhaçkës, Basha-Rithemelimit: Çfarë kocke u hodhi Nikolla që u ka ngecur në fyt?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Lulzim Basha ka shigjetuar sërish grupin e Rithemelimit duke i pyetur se përse nuk flasin e nuk bënë kaos pasi PS nuk dërgoi në Kushtetuese mandatin e Olta Xhaçkës.

“Pas vendimit të shumicës në Kuvend nuk ka më hapësirë për t’iu drejtuar më Kushtetueses. Ai aksion që ndërmorën gjoja për komisionet hetimore sot duhej të ishte dyfish, trefish. Ne kemi zgjedhur një tjetër rrugë, ne kemi zgjedhur rrugën institucionale, jo rrugën e flakadanëve. Ne s’kemi premtuar revolucion, ne e dimë ca sfidash kemi para.

Ne besojmë që këto sfida përballen duke u dhënë shqiptarëve alternativë. Këta që kanë ngritur frymën revolucionare ishte momenti të dëshmonin që kishin vetën për veten e tyre, por për parime. E enjtja ishte dita kur duhej të bllokohej foltorja. Gëlltisni dhe nuk flisni për këtë akt.

Çfarë kocke keni lëpirë që ju ka hedhur Lindita Nikolla që ju a ngelur në fyt, sepse bëhet fjalë krizë kushtetuese në vend. Kjo është pyetje për ta”, tha ai./E.T

Të fundit

Eventi madhështor sportiv “Tiranathlon”, ja si devijon qarkullimi i mjeteve këtë të dielë

Pas tre eventeve të mëparshme shumë të suksesshme, ‘Tiranathlon’ është rikthyer për të katërtin vit radhazi. Ky event i...

Moti i keq, rrëzohet fasada e pallatit në Tiranë, qytetarët shpëtojnë për mrekulli

Fasada e një pallati në Tiranë është dëmtuar si pasojë e motit të keq që përfshiu vendin pasditen e sotme. Mësohet se disa pllaka janë...

Çfarë ndodhi? Paditet ish-presidenti i njohur, dyshohet se…

Prokurorët në Kolumbi ngritën sot formalisht akuzat ndaj ish-presidentit te djathtë Alvaro Uribe për rryshfet ndaj dëshmitarëve dhe mashtrim financiar, në gjyqin e parë...

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe Albano Bogdo. “Përplasjet” e tyre kanë...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Lajme të tjera

Web TV