Rama takim në Athinë, qytetarët mbushin stadiumin ‘Galatsi’

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Që prej orëve të para të mëngjesit qytetarët kanë nisur të mblidhen në Klisto në stadiumin Galatsi, ku kryeministri Edi Rama do të zhvillojë një takim me bashkëatdhetarët.

Me masa të larta sigurie, duket se prezenca e policisë ësht ngado. Ndërkohë nuk kanë munguar edhe mbështetja e qytetarëve, të cilët janë shfaqur me pankarta , por edhe me bluza të shkruara ‘Mirë se erdhe’, krenar për Shqipërinë, me foton e kryeministrit Edi Rama./kb

 

Të fundit

Burri qëllon për vdekje vjehrrën dhe plagos gruan, në fund vret veten

Në vendbanimin Radniçka në Bjellovar të Kroacisë, në një shtëpi familjare janë gjetur dy persona të vdekur dhe një...

Emigrantët protestë simbolike në Milano: Duam votë në 2025!

Pasi hodhën mbi kokat e deputetëve vendimin e Gjykatës Kushtetuese për votën e diasporës, përmes thirrjes “duam të votojmë” në një protestë simbolike brenda...

70 % e hoteleve në Sarandë të rezervuara për verën! Çipa: numri i turistëve në rritje

Prenotimet në qytetin e Sarandës për periudhën e verës korrik-gusht-shtator janë në nivelet 60 - 70%. Kreu i operatorëve tustikë Arben Çipa thotë se kjo...

Spanjë, turizmi nën presion për shkak të thatësirës së madhe

Sektori i turizmit në Spanjë po kritikohet gjithnjë e më shumë për shkak të konsumit të lartë të ujit. Por politika i eviton masat...

Mitsotakis ashpërson tonet dhe bën paralajmërimin e fortë ndaj qeverisë së re të Shkupit

Kryeministri grek Kyriakos Mitsotakis dha një intervistë për emisionin “Sabbatokyriako aos 6” të ERT-së dhe gazetarin Dimitris Kottaridis , tre javë para zgjedhjeve europiane...

Lajme të tjera

Web TV