Për të pestin vit radhazi këta janë dy emrat e preferuar për vajza dhe djem në SHBA

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Liam dhe Olivia kryesojnë listën e emrave më të përdorur të fëmijëve në SHBA për të pestin vit radhazi.

Edhe në listën e vitit 2024 vijojnë të jenë të preferuarit e prindërve të rinj.

Administrata e Sigurimeve Shoqërore ndjek çdo vit emrat që u vendosen foshnjave në çdo shtet, me ato që datojnë pas 1880-ës.

Liam në fakt është mbreti i emrave pasi ka mbretëruar për shtatë vjet me radhë, ndërsa Olivia ka kryesuar listën e vajzave për pesë vitet e fundit. Ishte pikërisht Olivia që rrëzoi Ema-n nga froni./E.Ç

Të fundit

Matura Shtetërore/ Publikohen notat e provimit të Gjuhës së Huaj, ja linku

Të gjithë maturantët që kanë dhënë këtë provim mund të kontrollojnë rezultatet e tyre online në linkun e mëposhtëm...

Grupi i zjarrit

Nga Artur Ajazi Dogjën goma, hodhën molotovë, tym e flakë qendra e Tiranës, smog dhe ndotje alarmante, dhe sërish kërkonin nga Policia e Shtetit “mos...

“Na pret një verë e nxehtë”/ IGJEUM zbulon çfarë pritet të ndodhë me motin

Një verë e nxehtë por e thatë parashikohet të jetë në vendin tonë. Anira Gjoni, specialistja e IGJEUM thotë se nuk parashikohet të kemi...

Basha mbledh të vetët/ Pritet të vendosë qëndrimin, me Berishën apo jashtë PD-së

Lulzim Basha ka mbledhur sërish strukturat e tij. Pritet të shikohet nëse ditën e sotme pas diskutimeve që janë duke u zhvilluar prej orës...

Euro 2024 vjen me dy “Fan Zone”, Veliaj: Tirana, epiqendra e mbështetjes për Kombëtaren

Në prag të Euro2024, që nis sot me ndeshjen Gjermani-Skoci, Tirana është gati për të festuar dhe mbështetur kombëtaren shqiptaret ë futbollit. Këtë herë...

Lajme të tjera

Web TV