Luhatje të papërfillshme në monedhat e huaja/ Kursi i këmbimit, 15 maj 2024

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot, më 15 maj 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 92.5 lekë dhe shitet 93.5 lekë.

Euro sot blihet me 100.2 lekë, ndërsa në shitje me 100.8 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 116.1 lekë dhe shitet me 117 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 101.8 lekë, në shitje me 102.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 67.6 lekë dhe në shitje me 69.1 lekë.

Për më tepër ndiqni tabelën e mëposhtme./e.t

Luhatje të papërfillshme në monedhat e huaja/ Kursi i

Të fundit

U fut për t’u larë në ujërat e Liqenit Artificial, i riu polak përfundon në spital

Një 25-vjeçar nga Polonia është futur ditën e sotme në Liqenin Artificial të Tiranës dhe dyshohet se ka rrezikuar...

‘Çmenden’ protestuesit futen në pistë, autoritetet e aeroportit bëjnë lëvizjen urgjente

Mëngjesin e së shtunës, aeroporti i Mynihut është mbyllur sepse disa aktivistë për mbrojtjen e klimës kaluan pengesat dhe u ndodhen në pistë qysh...

Burri qëllon për vdekje vjehrrën dhe plagos gruan, në fund vret veten

Në vendbanimin Radniçka në Bjellovar të Kroacisë, në një shtëpi familjare janë gjetur dy persona të vdekur dhe një i plagosur rëndë, i cili...

Emigrantët protestë simbolike në Milano: Duam votë në 2025!

Pasi hodhën mbi kokat e deputetëve vendimin e Gjykatës Kushtetuese për votën e diasporës, përmes thirrjes “duam të votojmë” në një protestë simbolike brenda...

70 % e hoteleve në Sarandë të rezervuara për verën! Çipa: numri i turistëve në rritje

Prenotimet në qytetin e Sarandës për periudhën e verës korrik-gusht-shtator janë në nivelet 60 - 70%. Kreu i operatorëve tustikë Arben Çipa thotë se kjo...

Lajme të tjera

Web TV