70 % e hoteleve në Sarandë të rezervuara për verën! Çipa: numri i turistëve në rritje

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Prenotimet në qytetin e Sarandës për periudhën e verës korrik-gusht-shtator janë në nivelet 60 – 70%.

Kreu i operatorëve tustikë Arben Çipa thotë se kjo shifër është më e lartë se vitin e kaluar. Sipas tij promovimi që i është bërë Shqipërisë ka patur ndikim të madh në rritjen e prenotimeve dhe ky është një rast ku politika ka bërë një punë të mirë.

I pyetur per çmimet, kreu i operatorëve turistik pranon se kanë pësuar një rritje të lehtë që nga sezoni i kaluar. Arben Çipa bën apel ndaj bizneseve të tregojnë kujdes dhe të mos rrisin çmimet në mënyrë abuzive./kb

Të fundit

Miti i PD-së dhe realiteti demokratik

Nga Ben Andoni Mbas një sage të stërgjatë mori fund realiteti i vulës për dy pjesët e ndara organike të...

Konflikti brenda PD-së, Veliaj: I kemi mundur, me vulë dhe pa vulë

Partia Socialiste e ka mundur Sali Berishën si me vulë, ashtu edhe pa vulë, të bashkuar ose copë e çikë. Me këtë mesazh iu...

Evropiani në Gjermani, 16 punonjës të policisë shqiptare pjesë e masave të sigurisë

Policia e Shtetit do të japë kontributin e saj për garantimin e sigurisë gjatë Kampionatit Evropian të Futbollit, që nis sot në Gjermani. Për një...

FOTO/ PD bën ndryshimin e papritur, banderola që ‘habiti’ të gjithë

Kampionati Europian i Futbollit do të nisë mbrëmjen e sotme me sfidën hapëse Gjermani-Skoci. Ndërsa, nesër do të luajë edhe Kombëtarja Shqiptare e Futbollit, e...

Basha: Sali Berisha nuk e rrëzon dot Edi Ramën, do rinisim gjyqin për vulën e PD

Lulzim Basha ka dale para mediave diten e sotme duke deklaruar se do te vijoje kalvarin gjyqesor per vulen dhe logon e Partise Demokratike...

Lajme të tjera

Web TV