Rikthehet pas 6 vitesh sfilata e modës së “Victoria’s Secret”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sfilata vjetore e modës së Victoria’s Secret nuk është mbajtur që nga viti 2018 dhe do të rikthehet zyrtarisht këtë vit. Sfilata është një shfaqje, ku përveç veshjeve dhe modeleve, ka dhe performancë nga këngëtarët më të famshëm në botë. Pas katër vjetësh brendi i njohur për të brendshme po rikthehet me sfilatën e mbajtur në fund të dhjetorit. Siç e quan stafi i brendit një dhuratë për festat e fundvitit.

L Brands, kompania mëmë e Victoria’s Secret, anuloi shfaqjen e modës në vitin 2019 dhe nuk është mbajtur që atëherë. Në atë kohë, marka përmendi përpjekjet e saj për të “evoluar marketingun e Victoria’s Secret” dhe vendimi erdhi mes vlerësimeve në rënie për ngjarjen.
“Moda është një biznes ndryshimi, Ne duhet të evoluojmë dhe të ndryshojmë për t’u rritur. Me këtë në mendje, ne kemi vendosur të rimendojmë shfaqjen tradicionale të modës së Victoria’s Secret. Në vazhdim, ne nuk besojmë se televizioni i rrjetit është përshtatja e duhur” – tha CEO i L Brands Les Wexner në një deklaratë të vitit 2019.

Shfaqja e modës e Victoria’s Secret, e cila filloi në vitin 1995, gjatë viteve ka shfaqur performanca të dukshme nga artistë duke përfshirë Rihanna, Ariana Grande dhe Taylor Swift, dhe ka nxjerrë në pah modele si Heidi Klum dhe Kendall Jenner. Shfaqja e modës bëri një kuazi-kthim vitin e kaluar me “The Tour ’23” të Victoria’s Secret, një ngjarje e “riimagjinuar” që u transmetua në Prime Video./E.Ç

Të fundit

GJKKO dënon me 1 vit burg ish-kryebashkiaken e Libohovës, Luiza Mandi

Gjykata e Posaçme, ka dënuar më 1 vit burg ish-kryebashkiaken e Libohovës Luiza Mandi, për vepren penale të shpërdorimit...

Shkodër, dhunohet punonjësi i Bashkisë, Ermal Dizdari

Punonjësi i bashkisë së Shkodrës Ermal Dizdari është dhunuar gjatë një konflikti. Ngjarja është shënuar rreth ors 09:00 në lagjen “Salo Halili’. Shkodër/Informacion paraprak Rreth orës...

“Musine Kokalari” po rilind”, Rama: 100 objekte arsimore përfundojnë këtë vit

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në Facebook pamje nga rindërtimi i shkollës 9-vjeçare “Musine Kokalari”, në Tiranë. Gjithashtu Rama shprehet se gati 100 objekte arsimore...

Si ta përballoni të nxehtin e verës pa kondicioner

Vera ka nisur zyrtarisht dhe siç duken parashikimet e motit, temperaturat edhe këtë vit do të jenë përvëluese për miliona njerëz në të gjithë...

19-vjeçarja kallëzon në polici se kërcënohet në rrjete sociale nga persona të panjohur

Një 19-vjeçare nga Bulqiza ka kallëzuar në polici se është kërcënuar në rrjete sociale nga persona të panjohur. Uniformat blu po vijojnë hetimet për identifikimin...

Lajme të tjera

Web TV