test

Monedhat e huaja në krizë/ “Ngrin” euro, paundi në rënie, kursi i këmbimit 21 Maj 2024

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sot, më 21 maj 2024, në tregun valutor, dollari amerikan blihet me 92 lekë dhe shitet 92.8 lekë.

Euro sot blihet me 100 lekë, ndërsa në shitje me 100.7 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 116.5 lekë dhe shitet me 117.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 100.9 lekë, në shitje me 102 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 67.6 lekë dhe në shitje me 69 lekë.

Për më tepër ndiqni tabelën e mëposhtme./  S.M

Monedhat e huaja në krizë/ “Ngrin” euro, paundi në

Të fundit

Gëzim Baruti ngjall babanë e esseistikës Mishel dë Montenj me një shqipe të kulluar

Nga Shpendi Topollaj Emrin e Mishel dë Montenjit e kam dëgjuar së pari falë një rastësie fatkeqe. Ishte koha e...

Komprometimi kulturor

Ese nga: Bujar Meholli Modalitetet kitsch që ofron shoqëria bashkëkohore, thellësisht komercialiste, lënë peng kulturën, intelektin, dhe e zgjasin amullinë. Javë më parë ishte...

Vula e PD-së, ribashkim i së djathtës apo parti të reja?

Saga e vulës dhe e logos së Partisë Demokratike të Shqipërisë u përmbyll me vendimin e Gjykatës së Apelit. Ajo vendosi më 11 qershor...

Non- grata/ Berisha merr vulën, SHBA i “vë vulën”

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka ritheksuar qëndrimin e saj lidhur me Sali Berishën, duke konfirmuar se statusi i tij si non-grata...

Lajme të tjera

Web TV