test

“Je djali i adoptuar i doktorit”/ Bardhi “dhëmbë për dhëmbë” me Spiropalin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Rezoluta e anti-korrupsion e propozuar nga Partia Socialiste ka krijuar debate dhe replika mes ministres Elisa Spiropali dhe deputetit Gazment Bardhi.

Bardhi tha se opozita i do ta abstenojë votimin për pr.rezolutën, ndërsa përgjigja i erdhi nga ministrja Elisa Spiropali e cila i tha se vjen në Kuvend dhe flet për korrupsionin, ndërsa shkon poshtë ballkonit të Sali Berishës dhe ‘është djali i adoptuar i babait të Zenit’.

Nuk vonoi replika e Gazment Bardhit, i cili iu përgjigj me të njëjtën gjuhë.

“Pikërisht sepse ne jo thjeshtë mendojmë, por dhe veprojmë si europianë, nuk bëjmë teatër dhe nuk e luftojmë korrupsionin me pushkë uji. Meqenëse se më pyete kush jam, jam Gazmend Bardhi, djali i Durimit dhe Vjollcës, e di që do doje të ishe vajza e babait të Surrelit por nuk je.

Po të pyes mos je gjë motra e Olsit, e Arbën Nokës, e Bajrave të Shkollës, kunata e Pëllumb Gjokës, apo vajza e mirel Mërtirit dhe Pëllumb Gjokës. Gjeje përgjigjen se kush je se unë e di përgjigjen për të gjitha këto“-u shpreh Gazment Bardhit./    S.M

Të fundit

Gara e Splitit në Kroaci/ Piloti shqiptar renditet në vendin e dytë

Piloti Gentjan Shaqiri arriti të marrë vendin e dytë me makinën e tij “Formula 3”, në Split të Kroacisë. Në...

“Minimumi jetik 200 euro, pensionet 100 euro”/ Dilaveri: Hendeku i thelluar

Eksperti i ekonomisë, Flobens Dilaveri, ka komentuar lidhur me pensionet dhe situatën në të cilën ndodhet shteti. Sipas Dilaverit, minimumi jetik është 200 euro, ndërsa...

Temperaturat e larta shkaktojnë viktimën e parë në Shqipëri

Një 80-vjeçar është gjetur pa shenja jete në anë të rrugës nacionale Roskovec-Berat. Bëhet me dije se i moshuari është Abaz Metaj dhe nga verifikimet...

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë, thotë se njerëzit po votojnë...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

Lajme të tjera

Web TV