Masat për turizmin në Shkodër/ Autoritetet dhe operatorët kërkuan ndalimin e punimeve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Masat e marra për sezonin turistik, bënë bashkë drejtuesit vendor në qarkun e Shkodrës.

Në fokus ishte zbatimi i ligjit dhe rregullores së re për ndalimin e punimeve në të gjitha zonat turistike pas datës 1 Qershor.

Në Velipojë nga 55 kontrata të planifikuara për operatorët turistik 32 janë lidhur por për drejtuesit e policisë, problem është mos vendosja e korridoreve dhe zonave të sigurisë.

Por operatorët turistik thonë se shqetësim është mungesa e fuqisë punëtore dhe promovimi jo i duhur sidomos për Velipojën.

Kryebashkiaku i Vaut të Dejës, Kristian Shkreli, kërkon një tjetër menaxhim për lumin e Shalës, një ndër perlat e natyrës shqiptare.

Të fundit

Daja vrau mbesën 11- vjeçare në Greqi, i vihet zjarri banesës së autorit!

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Greqi, (10 qershor) ku daja vrau me një kaçavidë mbesën e tij...

Korçë/ Shkoi të mblidhte çaj tek Qafa e Gjarprit, burri rrëzohet nga shkëmbi gjen vdekjen

Bie nga shkëmbi ndërron jetë mjë person. Ngjarja sipas policisë ka ndodhur në Moglicë të Maliqit në vendin e quajtur Qafa e Gjarprit. Sipas dëshmive banori...

Paralajmëron SHBA: Rusia mund të ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale

Bloomberg ka raportuar se një numër në rritje i kundërshtarëve të SHBA-së, të udhëhequr nga Rusia, janë përpjekur të ndikojnë në zgjedhjet presidenciale të vitit...

Begaj vizitë zyrtare në Shkup, merr pjesë në Samitin e SEECP

Presidenti Bajram Begaj ditën e sotme do të jetë në Shkup për Samitin e SEECP, ( Samiti i Procesit të Bashkëpunimit në Europën Juglindore) Ai...

Festa e Shna Ndout/ Besimtarët mbyllin pelegrinazhin në “Kishën e Mrekullive”

Kjo e enjte shënon fundin e 13 të martave të mira dhe pelegrinazhit të besimtarëve. “Shna Ndoun” e cilësojnë si “kishën e mrekullive”. Ndër pelegrinë,...

Lajme të tjera

Web TV