Spiropali: PS vijon punën në Kuvend, pavarësisht tekave të opozitës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin, Elisa Spiropali përmes një postimi në rrjetet sociale thekson se mazhoranca vijon punën e saj në Kuvend.

Ndërsa ka ndarë foto nga mbledhja e grupit të Partisë Socialiste, zhvilluar mëngjesin e të hënës, ministrja Spiropali thekson se puna e mazhorancës në Kuvend, vazhdon rregullisht, pavarësisht tekave të opozitës.

“Grupi Parlamentar i Partisë Socialiste në komisione parlamentare dhe seancë plenare qëndron, propozon, debaton, voton, pavarësisht tekave të opozitës që herë pas here s’dihet nga fluturon”, nënvizon Spiropali./    S.M

Të fundit

Daja vrau mbesën 11- vjeçare në Greqi, i vihet zjarri banesës së autorit!

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Greqi, (10 qershor) ku daja vrau me një kaçavidë mbesën e tij...

Korçë/ Shkoi të mblidhte çaj tek Qafa e Gjarprit, burri rrëzohet nga shkëmbi gjen vdekjen

Bie nga shkëmbi ndërron jetë mjë person. Ngjarja sipas policisë ka ndodhur në Moglicë të Maliqit në vendin e quajtur Qafa e Gjarprit. Sipas dëshmive banori...

Paralajmëron SHBA: Rusia mund të ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale

Bloomberg ka raportuar se një numër në rritje i kundërshtarëve të SHBA-së, të udhëhequr nga Rusia, janë përpjekur të ndikojnë në zgjedhjet presidenciale të vitit...

Begaj vizitë zyrtare në Shkup, merr pjesë në Samitin e SEECP

Presidenti Bajram Begaj ditën e sotme do të jetë në Shkup për Samitin e SEECP, ( Samiti i Procesit të Bashkëpunimit në Europën Juglindore) Ai...

Festa e Shna Ndout/ Besimtarët mbyllin pelegrinazhin në “Kishën e Mrekullive”

Kjo e enjte shënon fundin e 13 të martave të mira dhe pelegrinazhit të besimtarëve. “Shna Ndoun” e cilësojnë si “kishën e mrekullive”. Ndër pelegrinë,...

Lajme të tjera

Web TV