E pabesueshme, por prania e kësaj bime në dhomën e gjumit ndërpret gërhitjen

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Të gërhiturit është një problem i shpeshtë. Të gjithë nga ju njihni të paktën një njeri nga familja apo nga rrethi familjar që gërhet. Gërhitja shihet më shumë te burrat se te gratë.

Nuk ka asgjë më të tmerrshme sesa kur partneri, në gjumin më të thellë dhe më të ëmbël, ju zgjon me gërhitje.

Fatmirësisht shkencëtarët konstatojnë që me vendosjen e thjeshtë të bimës së ananasit në dhomën e gjumit mund të pengohet gërhitja.

Gjykuar sipas hulumtimit të tyre, bima e ananasit, mund të jetë zgjidhje për gjumin e tmerrshëm. Ekspertët e NASA-s theksojnë që kjo bimë prodhon më shumë oksigjen dhe përmirëson cilësinë e ajrit gjatë natës – dhe në atë mënyrë ndihmon gjumin e mirë, të qetë dhe cilësor./E.Ç

Të fundit

“Nuk të marr leje se ku futem unë”/ Tensione te “Shëndetësia”, Vokshi përplaset me Koçin

Komisioni Hetimor për Koncesionet dhe Check-Up është shoqëruar me debate të ashpra këtë të enjte. Ndreca ka “akuzuar” Vokshin...

Daja vrau mbesën 11- vjeçare në Greqi, i vihet zjarri banesës së autorit!

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Greqi, (10 qershor) ku daja vrau me një kaçavidë mbesën e tij 11 vjeçare me kaçavidë, pasi...

Korçë/ Shkoi të mblidhte çaj tek Qafa e Gjarprit, burri rrëzohet nga shkëmbi gjen vdekjen

Bie nga shkëmbi ndërron jetë mjë person. Ngjarja sipas policisë ka ndodhur në Moglicë të Maliqit në vendin e quajtur Qafa e Gjarprit. Sipas dëshmive banori...

Paralajmëron SHBA: Rusia mund të ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale

Bloomberg ka raportuar se një numër në rritje i kundërshtarëve të SHBA-së, të udhëhequr nga Rusia, janë përpjekur të ndikojnë në zgjedhjet presidenciale të vitit...

Begaj vizitë zyrtare në Shkup, merr pjesë në Samitin e SEECP

Presidenti Bajram Begaj ditën e sotme do të jetë në Shkup për Samitin e SEECP, ( Samiti i Procesit të Bashkëpunimit në Europën Juglindore) Ai...

Lajme të tjera

Web TV