Ngritja e Zyrës së Rikuperimit të Aseteve, Balla: Ja kur do dorëzohet në qeveri Pr.Ligji

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ministri i Brendshëm, Taulant Balla bëri me dije se ditët në vijim do të kalojë në qeveri projektligjin për ngritjen e Zyrës së Rikuperimit të Aseteve.

Gjatë fjalës së tij nga Konferenca Evropiane e Interpolit, Balla deklaroi se do të godasin krimin në asetet e përfituara nga aktivitetet kriminale.

Ky pr.ligj, u shpreh ministri, do të jetë një instrument i mirë për bashkëpunim me Interpolin dhe agjencitë e vendeve partnere, për të ndëshkuar krimin.

“Në ditët në vijim ne do të kalojmë në qeveri projektligjin për ngritjen e Zyrës së Rikuperimit të Aseteve, e cila do jetë një instrument i shkëlqyer qoftë për të bashkëpunuar qoftë me Interpolin, qoftë dhe me agjencitë e vendeve partnere, për ta ndëshkuar krimin aty ku i dhemb më shumë, tek asetet e përfituara nga aktivitetet kriminale. Kështu që do të kem mundësi në ditët në vijim në një komunikim tjetër me ju, për të shpjeguar ligjin e ri të zyrës së rikuperimit të aseteve”, u shpreh Balla./kb

Të fundit

“Nuk të marr leje se ku futem unë”/ Tensione te “Shëndetësia”, Vokshi përplaset me Koçin

Komisioni Hetimor për Koncesionet dhe Check-Up është shoqëruar me debate të ashpra këtë të enjte. Ndreca ka “akuzuar” Vokshin...

Daja vrau mbesën 11- vjeçare në Greqi, i vihet zjarri banesës së autorit!

Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Greqi, (10 qershor) ku daja vrau me një kaçavidë mbesën e tij 11 vjeçare me kaçavidë, pasi...

Korçë/ Shkoi të mblidhte çaj tek Qafa e Gjarprit, burri rrëzohet nga shkëmbi gjen vdekjen

Bie nga shkëmbi ndërron jetë mjë person. Ngjarja sipas policisë ka ndodhur në Moglicë të Maliqit në vendin e quajtur Qafa e Gjarprit. Sipas dëshmive banori...

Paralajmëron SHBA: Rusia mund të ndërhyjë në zgjedhjet presidenciale

Bloomberg ka raportuar se një numër në rritje i kundërshtarëve të SHBA-së, të udhëhequr nga Rusia, janë përpjekur të ndikojnë në zgjedhjet presidenciale të vitit...

Begaj vizitë zyrtare në Shkup, merr pjesë në Samitin e SEECP

Presidenti Bajram Begaj ditën e sotme do të jetë në Shkup për Samitin e SEECP, ( Samiti i Procesit të Bashkëpunimit në Europën Juglindore) Ai...

Lajme të tjera

Web TV