Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno

Koncesioni i markimit i kalon shtetit, a do të ulet çmimi i naftës?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Koncesioni i markimit me kosto për qytetarët “1 lek në çdo një litër karburant” nuk do të rinovohet më. Shërbimi, qëllim i së cilit ishte garantimi i cilësisë së karburanteve dhe parandalim i kontrabandës do të menaxhohet nga vetë shteti. Me urdhër të ministrit të Financave është ngritur grupi i punës për të kaluar të gjitha asetet nën administrimin e Drejtorisë së Përgjithshme të Doganave.

Qeveria ka paguar 11.7 miliardë lekë detyrime për këtë koncesion. Ky koncesion do të merrte në konsideratë kontrollin e cilësisë hidrokarbure në vend. Kjo sepse bëhej fjalë՞ që produktet e importit përziheshin me ato të vendit dhe cilësia ulej”, tha gazetari i ekonomisë Bardhi Sejdarasi.

Markimi, i cili konsiston në hedhjen e një pigmenti identifikues te karburantit i importuar para se ai të shitej në treg, me synimin e identifikimit se sa prej naftës së tregtuar ishte e përzierë me karburant të pa-zhdoganuar u dha si koncesion në kohën që vendi qeverisej nga Partia Demokratike. Ai hyri në fuqi në korrik të 2013-ës dhe afati 10-vjecar i mbaroi vjet në gusht, por qeveria vendosi ta shtynte me 1 vit.

“Sot ne nuk kemi asnjë rezultat konkret që lidhet me raportet e kontrollit të cilësisë së këtyre produkteve. As kompania e ministria e përkatëse dhe as autoriteti kontraktor që mbikëqyr zbatimin e këtij shërbimi nuk ka asnjë raport që të tregojë se çfarë është bërë në drejtim të garantimit të cilësisë.”

Po si do të përkthehet në xhepat e qytetarëve shqiptarë kalimi i shërbimit të markimit nga privati te shteti?

“Nuk gjykoj që do të mbetet në këto nivele që është. Çështja e tarifave besoj se është një çështje që do të vendoset nga Drejtoria e Përgjithshme e Doganave.”

Markimi është shërbimi i tretë, pas Kontrollit Teknik të Automjeteve dhe pullave fiskale që kalon nga koncesionari te shteti./A2CNN/    S.M

Të fundit

Amerika bëhet bashkë/ Demokratë dhe republikanë dënojnë atentatin ndaj Donald Trump

Ligjvënësit nga të dyja anët e politikës amerikane dënuan menjëherë atentatin ndaj kandidatit të pritshëm republikan për president Donald...

Atentati ndaj Trump, a do të nxisë frikë për fushatën Presidenciale?

Donald Trump u qëllua në vesh gjatë një mitingu në kuadër të fushatës, pas një gabimi të madh sigurie. Ky sulm ka të ngjarë...

Dita e finales së madhe, formacionet e mundshme të supersfidës Spanjë-Angli

Spanja dhe Anglia janë gati për finalen e madhe të Euro 2024. E programuar për sonte në mbrëmje (21:00) në “Olympiastadion” të Berlinit. Iberikët synojnë...

Biden solidarizohet me Trump/ Ndërpret fushatën dhe rikthehet në Shtëpinë e Bardhë

Presidenti amerikan Joe Biden ndërpreu fundjavën dhe fushatën elektorale, duke u rikthyer me urgjencë në Uashington, pas atentatit ndaj Donald Trump. Shtëpia e Bardhë...

Neurotizmi: Ç’është dhe si ndikon në një marrëdhënie

Sjelljet neurotike nuk kanë pse të ndikojnë negativisht marrëdhënien tuaj. Ndërsa është e vërtetë që tipare si ankthi dhe mendimi i tepërt mund të...

Lajme të tjera

Web TV