Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

 • melbet
 • megapari
 • megapari giriş
 • melbet
 • betrari giriş
 • onbahis giriş
 • “Të gjithë sytë janë tek ajo”/ Giorgia Meloni përgatitet të presë G7

  113 563 lexime

  124,178FansaPëlqeje

  Kur Giorgia Meloni takoi Joe Biden në Shtëpinë e Bardhë në mars, ai luajti “Georgia on My Mind” të Ray Charles ndërsa ajo hyri në dhomë.

  “Ne kemi kurrizin e njëri-tjetrit,” u tha ai më vonë gazetarëve, përpara se t’i jepte një puthje të butë në ballin e saj, ndërsa takimi përfundoi.

  Takimi komod ishte shenja më e qartë se kryeministrja italiane, një kameleon, kishte qenë në gjendje të kultivonte marrëdhënie të ngrohta me presidentin amerikan, i cili më parë kishte shprehur shqetësime për historinë neofashiste të partisë së saj Vëllezërit e Italisë.

  Teksa Evropa po lëkundet nga përparimet e së djathtës ekstreme në zgjedhjet parlamentare evropiane, dyshja do të ribashkohet mes pemëve të ullirit të një resorti të izoluar në rajonin jugor italian të Pulias të enjten, kur Italia pret samitin e G7.

  Është një ngjarje që Meloni synon ta përdorë për të ndriçuar imazhin e saj në skenën ndërkombëtare, edhe pse qeveria e saj tërheq kritika në vend për qasjen e saj të vijës së ashpër për shumë çështje.

  “Këtë herë, me të vërtetë, të gjithë sytë janë tek ajo”, tha Francesco Galietti, themeluesi i Policy Sonar, një konsulent politik në Romë.

  “Të gjithë supozojnë se [presidenti francez] Emmanuel Macron dhe [kancelari gjerman] Olaf Scholz janë të kapur, ose të paktën po bëjnë disa punë shumë të rënda mirëmbajtjeje. Meloni është nikoqiri… Por do të ketë disa kërkesa shumë të mëdha.”

  E sapofuqizuar nga suksesi i saj në votimin europian të së dielës, ku Brothers of Italy fituan pothuajse 29% të votave, nga vetëm 6% në 2019, Meloni ka udhëtuar tashmë në resortin Borgo Egnazia, i cili frekuentohet nga të famshëm si Madonna dhe David Beckham, me vajzën e saj shtatëvjeçare, ndërsa ka me vete edhe një dosje me pika bisedimi, duke përfshirë konfliktet globale, Afrikën, përhapjen e AI, krizën klimatike dhe emigracionin.

  Me vilat e tij prej guri, të mbushura me shporta me bajame dhe rrugicat e ngushta dredha-dredha, resorti, i cili u hap në vitin 2010, është modeluar sipas një fshati të lashtë pulian. “Të hysh në Borgo Egnazia është si të kthehesh prapa në kohë,” tha Dario Iaia, një deputet i Brothers of Italy për rajonin e Pulias. “Është një mjedis që ruan historinë e traditës së Pulias.” Megjithatë, një detaj i historisë që broshurat nuk përmendin është se toka në të cilën ndodhet resorti është rrafshuar gjatë sundimit fashist të Benito Musolinit për të ndërtuar një bazë ajrore.

  Që nga marrja e pushtetit, Meloni ka punuar shumë për të kuruar një imazh të moderuar dhe të respektueshëm jashtë shtetit, duke qetësuar dyshuesit e saj ndërsa ka ndikim mbi udhëheqësit kryesorë, veçanërisht Biden dhe presidenten e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen.

  Në të njëjtën kohë, ajo mban marrëdhënie të ngushta me aleatët globalë të së djathtës ekstreme, duke iu bashkuar korit në “konventën e madhe patriotike” të Vox-it në Spanjë në maj për të luftuar socializmin dhe “emigracionin masiv të paligjshëm”.

  Ndërsa mbështetja e vendosur e Melonit për Ukrainën kundër Rusisë ka ngrohur aleatët perëndimorë për të, G7 do të jetë një provë lakmusi për atlantizmin e saj, veçanërisht pasi Italia do të pritet të lehtësojë një zgjidhje për problemin e shumë debatuar se si të përdoren fitimet e krijuara nga konfiskimet e aseteve ruse dhe t’i përdorin ato për përfitimin e Kievit.

  Lexo edhe :  Temperatura të larta në Madrid, turistët ankohen: Nga toka del zjarr

  “Kur ajo ishte e re në punë, ajo ishte një vajzë e mirë, që i përmbahej agjendës së [ish-Kryeministrit] Mario Draghi dhe bënte zhurmën e duhur,” tha Galietti. “Por tani ka lodhje nga lufta dhe ajo hezitonte në përdorimin e municioneve italiane për të goditur objektivat në Rusi. Ajo tani ka këtë patate të madhe të nxehtë të sanksioneve ruse … do të shohim nëse ajo është e vërtetë me pretendimin e saj origjinal të atlantizmit apo nëse ishte një bllof gjatë gjithë kohës.”

  Në prapaskenë, Meloni, e cila është presidente e Konservatorëve dhe Reformistëve Evropianë (ECR), një grup i përbërë kryesisht nga parti të ekstremit të djathtë evropian, pritet të përdorë G7 për të komplotuar lëvizjet e saj të ardhshme në Bruksel. Ka spekulime se ajo do të presë të shohë se sa e suksesshme do të jetë liderja e ekstremit të djathtë Marine Le Pen në zgjedhjet e parakohshme parlamentare franceze përpara se të vendosë nëse do të mbështesë shpresën e von der Leyen për një mandat të dytë si president i komisionit. Në të kaluarën, Meloni është ofenduar nga krahasimet me Le Pen, por dyshja janë afruar më shumë kohët e fundit, me raportet në shtypin italian këtë javë duke lënë të kuptohet se ata po hartojnë një plan për ta anuar BE-në më tej djathtas.

  “Në Evropë, aleancat tani po marrin formë dhe Meloni po përdor G7 për të qenë protagonist,” tha Nadia Urbinati, një shkencëtare politike në Universitetin Columbia të Nju Jorkut dhe Universitetin e Bolonjës.

  “Të kurosh një imazh ndërkombëtar nuk është e vështirë. Mjafton të udhëtosh botën, të takosh njerëzit e duhur dhe të buzëqeshësh. Por në vend politikat e saj janë autoritare. Këtë e shohim vetëm ne, jo ata jashtë.”

  Urbinati citon politikat e Melonit kundër komunitetit LGBTQ+ dhe ato që kanë hequr të drejtat e abortit, si dhe heshtjen e supozuar të kritikëve nga qeveria dhe kontrollin mbi mediat shtetërore.

  “Ajo ka një mentalitet dominues dhe na trajton si objekte për të qeverisur,” tha ajo.

  Përveç Italisë, samiti tradicionalisht përfshin liderë të SHBA-së, Kanadasë, Britanisë, Japonisë, Francës dhe Gjermanisë, si dhe të BE-së. Por në një lëvizje të rrallë, Meloni ka bërë ftesa për disa vende të tjera, duke përfshirë Ukrainën, Turqinë, Indinë, Argjentinën, Brazilin, Algjerinë dhe Keninë. Arabia Saudite, një vend i akuzuar shpesh për shkelje të të drejtave të njeriut, është pjesëmarrëse për herë të parë në një samit të G7. Papa Françesku, i cili do të udhëheqë diskutimin për AI, është mysafir nderi.

  “Lista e gjatë është sepse Kryeministri ynë ka marrë që në fillim një rol të rëndësishëm nga perspektiva ndërkombëtare”, tha Iaia. “Ajo ka qenë protagoniste e bisedave të shkëlqyera me të gjitha vendet evropiane, por edhe në mbarë botën”.

  Me kalimin e viteve, Meloni ka ushqyer lidhjet me republikanët e Trump, dhe kështu ndërsa ajo shkëlqen përkrah Bidenit në G7, ajo do të shpresojë për kthimin e Trump në nëntor, sipas Urbinatit: “Marrëdhënia me Biden është kalimtare; është thjesht sepse ajo është kryeministre italiane dhe ai është në Shtëpinë e Bardhë. Nuk ka lidhje me qëndrimet politike. Meloni është ende një Trumpist.” S.B

  Të fundit

  Tha se nuk ishte e afërt me familjen/ Reagon babai i Hailey-t

  ailey është e martuar me Justin Bieber që nga viti 2018 dhe është mbi gjashtë muajshe shtatzënë me fëmijën...

  Kombëtarja, në nivelin tjetër!

  Nga Andi Lila Futbolli është thjeshtë një lojë magjike,elementi suprizë e bën ketë lojë unikale. Në futboll ka favorit por nuk dihet fituesi,ndryshe ndodh në...

  Dua Lipa konfirmon ardhjen në Kosovë, ndan pamje nga Instagram-i

  Sunny Hill Festival nis sonte (25 korrik), i cili është një format treditor i ndarë në tre grupe: Pop, Hip-Hop dhe EDM, mirëpo këtë...

  Shenjat e horoskopit që nuk besojnë te martesa

  Shkalla e martesave ka qenë në rënie në dekadat e fundit, madje edhe çiftet që janë të hapur ndaj kësaj mundësie presin më shumë...

  Olimpiada “Paris 2024”, Luiza Gega e Franko Burraj mungojnë në ceremoninë hapëse

  Vetëm pak orë përpara ceremonisë hapëse të Lojërave Olimpike “Paris 2024”, ekipi shqiptar zbarkoi në kryeqytetin francez. Edhe pse skuadra kuqezi do të jetë e...

  Lajme të tjera

  Web TV