Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Non- grata/ Berisha merr vulën, SHBA i “vë vulën”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Tiranë ka ritheksuar qëndrimin e saj lidhur me Sali Berishën, duke konfirmuar se statusi i tij si non-grata mbetet i pandryshuar.

Shtetet e Bashkuara të Amerikës nuk patën asnjë deklaratë për media lidhur me vendimin e Gjykatës së Apelit, ku Berishës ju dorëzuan çelsat e reja të shtëpisë së vjetër. Dje, Ambasada Amerikane në Tiranë kanë bërë një reagim për një prej mediave ku thekson se Amerika nuk do të ndryshojë qëndrim në lidhje me vendimin e Gjykatës së Aperlit. Ambasada thotë se qëndrimi i saj nuk ka ndryshuar dhe kreu i PD vijon të konsiderohet non-grata. Ndër të tjera, ambasada në mënyrë indirekte thotë se nga Partia Demokratike mban kontakte me persona të tjerë që i konsideron të përshtatshëm dhe me integritet moral. “Njohja de jure si kryetar i Partisë Demokratike nuk përbën arsye që Shtetet e Bashkuara të Amerikës të ndryshojnë qëndrim sa i takon bashkëpunimit me Sali Berishën”, thuhet në reagimin e ambasadës. Madje ajo ka këkruar që të gjithë të kenë kujdes nga perosnat e shpallur “non- grata”.  “Pozicioni ynë në lidhje me individët e shpallur non-grata mbetet i pandryshuar: Ne nuk angazhohemi me persona të shpallur sipas autoriteteve të sanksioneve të SHBA dhe të gjithë duhet të shqyrtojnë me kujdes se si punojnë me individët e shpallur nga SHBA”, thuhet në deklaratë. Megjithëse fenomeni “Berisha” pavarësisht se ishte i paprecedentë është një realitet politik që duhet pranuar. Por për amerikanët kjo nuk ka lidhje. Sipas tyre, njerëzit e korrupyuar nuk duhet të mbajnë funksione publike dhe politike. “Angazhimet tona me aktorët politikë do të mbështeten fort tek përkushtimi që ndajmë ndaj së ardhmes euro-atlantike të Shqipërisë, përfshirë sundimin e ligjit dhe luftën kundër korrupsionit. Siç ka vërejtur Presidenti Biden në mënyrë të përsëritur, lufta kundër korrupsionit është një prioritet kombëtar për Shtetet e Bashkuara të Amerikës.”, thuhet në reagimin e Ambasadës Amerikane.

Lexo edhe :  Zgjedhjet në Himarë, ankimet e Belerit nuk kanë vlerë

Berisha “non grata”

Sali Berisha u shpall non-grata nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës për shkak të përfshirjes së tij në korrupsion. Departamenti Amerikan i Shtetit deklaroi se Berisha ishte i përfshirë në akte korruptive, përfshirë shpërdorimin e fondeve publike dhe ndërhyrjet në proceset publike, të cilat kanë minuar demokracinë në Shqipëri. Kjo masë e ndalon atë dhe familjen e tij të ngushtë të hyjnë në SHBA.

Të fundit

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

Lajme të tjera

Web TV