Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Studimi: Vetmia dëmton shëndetin po aq sa konsumimi i 15 cigareve në ditë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Me siguri ju jeni ndjerë të vetmuar në një moment të jetës tuaj. Edhe pse e dini se keni miq dhe njerëz që kujdesen për ju, mund të ndiheni sikur nuk ka njeri që ju kupton. Wikipedia thotë se “Vetmia përshkruhet gjithashtu si një mekanizëm psikologjik që i motivon individët të kërkojnë lidhje shoqërore. Shpesh shoqërohet me mungesë të padëshiruar lidhjeje dhe intimiteti. Si emocion, mund të ndihet edhe kur jeni i rrethuar nga njerëz të tjerë. Shkaqet e vetmisë janë të ndryshme. Ato përfshijnë faktorë social, psikologjik, emocional dhe mjedisor”.

Vetmia ndikon në shëndetin fizik por edhe atë mendor. Organizata Botërore e Shëndetësisë e ka etiketuar atë si një epidemi, ndërsa studimet kanë treguar se dëmi që shkakton është saktësisht i njëjtë me pirjen e 15 cigareve në ditë.

Drejtuesi i studimit, Vivek Murthy, thekson se ky është një problem që prek të gjitha grupmoshat, shoqërohet me rritje të shkallës së depresionit, ankthit dhe prirjeve për vetëvrasje, ndërsa në një nivel thjesht fizik rrit rrezikun e sëmundjeve të zemrës, demencë, sulm në zemër dhe vdekje të parakohshme. “Ka qenë madje e lidhur me shërimin më të ngadalshëm dhe/ose më të dobët të plagëve”, vëren ai./kb

Të fundit

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

Lajme të tjera

Web TV