Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Euro nën 100 lekë / Shkaqet e zhvlerësimit të monedhës europiane

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Eksperti i ekonomisë Pano Soko ka deklaruar se arsyeja kryesore pse euro ka zbritur nën 100 lekë janë flukset e panjohura të parave që hyjnë në një moment të caktuar dhe shkatërrojnë rregullat e ekonomisë së tregut.

Sipas Sokos, edh flukset turistike janë një faktor, por jo kaq i rëndësishëm sesa flukset e lartpërmendura.

“Flukset hyrëse janë të mëdha, burimet do duhet të gjenden. Turizmit, sasitë e shtuara të turistëve janë një fakt. Por lëvizjet kaq të mëdha që ndodhin në cikle joperiodike tregojnë që nuk është vetëm turizmi. Se turizmi është periodik.

Edhe efektet që do të japë tek kursi i këmbimit fluksi i turistëve do duhet të ishin të shtrira në kohë, e pres që euro të shkojë edhe 95 lekë në verë . Nëse kapin 2 milionë vizitorë në muaj, me këto presione që bëhen nga krahët e tjera, kjo do i japë goditjen e fundit.

Nëse do ndodhte për shkak të kësaj, e pres të ndodh në korrik, do ta kishim gradualisht, ne e kapim sot në një ditë të hënë, post festa e bajramit, një pjesë e administratës ka qenë pushim. Ajo që ka ndodhur sistematikisht 10 viteve të fundit. Flukse të panjohura, të paidentifikuara parash hyjnë në një moment të caktuar dhe thyejnë rregullat e ekonomisë së tregut. Nuk ka logjikë kjo që ndodh. Ka vetëm një arsye, njerëz të caktuar kanë sjellë para dhe i kanë sjellë në treg të hënën.

Kjo është historia e Shqipërisë e 10 viteve të fundit, ka filluar në 2016 se filloi të vihej në punë plani që zëvendëskryeministri gjoja me kamera të fshehtë e tregoi, ‘shisni drogë çuna dhe futini në ekonomi, pa e vrarë mendjen se çfarë ndodh. Ajo euro aty shuan 10 mijë vende punë në ditë”, tha ai.

Lexo edhe :  Banka e Shqipërisë uli normën e interesit

Sipas Sokos, Banka e Shqipërisë nuk e rregullon dot këtë deformim tregu.

“Ka vetëm një instrument, të blejë euro nga treg, të hedhë lekë në treg. Banka e Shqipërisë bazuar në ligj nuk mund të dalë pafundësisht në treg. Përmban shifra që Bankës së Shqipërisë i tundin themelet. Nëse do të korrektosh 2.2 miliardë euro nuk ka Banka e Shqipërisë nuk e rregullojnë dot një deformim tregu. Kjo para nuk po futet si pasojë e ekuacioneve të drejta matematikore që në fund do barazohen. Është para shtesë që po vjen pasi është barazuar ekuacione”, deklaroi Soko./    S.M

Të fundit

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

Lajme të tjera

Web TV