Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

15 vjet nga vdekja e ikonës së muzikës pop Michael Jackson

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Më 25 qershor 2009, bota humbi Michael Jackson. Mbreti i Pop-it vdiq nga arresti kardiak në Los Angeles, Kaliforni, në moshën 50-vjeçare.

Në pesë dekada, ylli ikonë i popit arriti profesionalisht më shumë se kushdo para tij – dhe ende nuk ka pasur asnjë muzikant tjetër që ka qenë në gjendje të arrijë lartësitë që arriti Michael në karrierën e tij. Por jeta e Michael ishte gjithashtu e rrënuar me polemika dhe skandale. Michael bëri bujë për ndryshimet në pamjen e tij në tema më serioze dhe probleme ligjore pasi u padit për akuzat për ngacmim të fëmijëve.

Michael Joseph Jackson lindi më 29 gusht 1958. Ai lindi nga Katherine dhe Joe Jackson në Gary, Indiana. Vëllezërit e tij më të mëdhenj janë Rebbie, Jackie, Tito, Jermaine, LaToya dhe Marlon. Ndërkohë me të vegjël vëllai i tij Randy dhe motra Janet.

Michael, Marlon, Jackie, Tito dhe Jermaine formuan një grup në 1962, me Michael si këngëtarin e tyre kryesor në shumicën e këngëve të tyre. Babai i tyre fillimisht hezitoi, por më pas pranoi të menaxhonte grupin.

The Jackson 5 u nënshkrua zyrtarisht me Motown në 1968. Grupi pati sukses të menjëhershëm dhe fitoi fansa në mbarë botën për talentin e tyre, por Michael u dallua veçanërisht për zërin e tij dhe cilësitë prej ylli. Kënga e tyre “I Want You Back” ishte e para që u rendit në vendin e parë. Këngët e tyre “ABC”, “The Love You Save” dhe “I’ll Be There” u renditën gjithashtu në vendin e parë.

Michael vazhdoi i vetëm karrierën në 1971. Michael u largua nga grupi i tij me vëllezërit e tij dhe filloi të ndiqte një karrierë si artist solo, duke lëshuar albumin e tij debutues solo në studio Got to Be There në 1972. Këngët e këngëtarit “Got to Be There”, “Rockin’ Robin” dhe “I Wanna Be Where You Are” u ngjit në krye të top-listave. Ai publikoi tre albume të tjera, përpara se të nënshkruante me Epic Records. Në vitin 1979, ai publikoi Off The Wall. Këngët “Don’t Stop ‘Til You Get Enough” dhe “Rock With You” u ngjitën në numrin 1 dhe janë ende ndër këngët e tij më të njohura. Michael fitoi Grammy-n e tij të parë për performancën më të mirë vokale të meshkujve R&B në 1980.

Lexo edhe :  Për dhëmbë të shëndetshëm, konsumoni këtë produkt

Michael Jackson është arsyeja pse shfaqjet e pjesës së parë të Super Bowl kanë atë sukses sot. Në janar 1993, Michael performoi në shfaqjen e pjesës së parë të Super Bowl XXVII, dhe ishte hera e parë që një performancë e pjesës solli më shumë shikues sesa loja.

Michael u martua me vajzën e Elvis Presley, Lisa-Marie Presley më 26 maj 1994. Martesa përfundoi dy vjet më vonë. Në vitin 1997, Michael u martua me një infermiere të quajtur Debbie Roëe. Debbie solli në jetë djalin e tyre, Princin Michael. Në vitin 1998, çifti mirëpriti një vajzë, Paris Michael Katherine. Debbie dhe Michael u ndanë në vitin 1999. Në fund të 2006, Jackson pranon të ndajë kujdestarinë e përbashkët të dy fëmijëve të tij të parë me Debbie. Michael mirëpriti një fëmijë të tretë, me një surrogate./E.Ç

Të fundit

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

Lajme të tjera

Web TV