Free Porn

manotobet

takbet
betcart
betboro

megapari
mahbet
betforward


1xbet
teen sex
porn
djav
best porn 2025
porn 2026
brunette banged
Ankara Escort
1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com

1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co

betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
deneme bonusu veren bahis siteleri
deneme bonusu
casino slot siteleri/a>
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Deneme bonusu veren siteler
Cialis
Cialis Fiyat
deneme bonusu
padişahbet
padişahbet
padişahbet
deneme bonusu 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet untertitelporno porno 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet وان ایکس بت 1xbet 1xbet سایت شرط بندی معتبر 1xbet وان ایکس بت

Pse Berisha caktoi protestën kombëtare më 12 korrik?

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nga Ylli Pata

Përse Sali Berisha zgjodhi ditën e samitit të NATO-s si datë për protestën e tij kombëtare?

Kryesia e partisë së Sali Berishës, tashmë me vulë nga Gjykata e Apelit, kanë caktuar datën e protestës kombëtare më 12 korrik.

Po pse më 12? Çfarë ka dymbëdhjeta, e pse jo më trembëdhjetë, apo katërmbëdhjetë, pesëmbëdhjetë, gjashtëmbëdhjetë e me radhë?

Kjo është një pikëpyetje që nuk e ka zgjidhur organizmi që ka caktuar datën përkatëse. Çfarë simbolike përfaqëson 12 korriku? Në historinë e vendit dhe atë të opozitës nuk se ka ndonjë referencë reale.

Por, më 12 korrik të këtij viti, pra pas pak ditësh, zhvillohet një event shumë i rëndësishëm edhe për Shqipërinë, mbi të gjitha për Shqipërinë.

Nga data 9 deri më 12 korrik në kryeqytetin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës-Uashington, zhvillohet Samiti i liderëve të vendeve anëtare të NATO-s. Një zhvillim shumë i rëndësishëm si nga ana politike, si nga ana historike. Pasi përkujtohet 75 vjetori i Aleancës së Atlantikut të Veriut.

Samiti i fundit që është zhvilluar në Washington është 1999-a, nën drejtimin e Bill Clinton, në kulmin e luftës së Kosovës. Në 2012 është samiti i fundit që është zhvilluar në SHBA, përkatësisht në Chicago, nën drejtimin e Presidentit Barack Obama.

Samiti i këtij viti, është i rëndësishëm, jo thjesht për kremtimin e 75 vjetorit të Aleancës më jetëgjatë të botës politike perëndimore, por se pritet të japë një vendimmarrje finale për Ukrainën dhe përplasjen me Rusinë.

Kryeministri Edi Rama, do të përfaqësojë Shqipërinë në samitin e Uashingtonit, e mund të ketë edhe takime të tjera të rëndësishme. Por përveç aspektit qeveritar, 12 korriku është një datë, ku sipas të gjitha gjasave Rusia dhe aleatët e saj do të nisin një ofensivë propagandistike. Siç ndodh edhe në televizionet shqiptare, ku simpatizantë të thekur të Vladimir Putinit, nuk lodhen së përsërituri idhujtarinë e tyre për atë që e quajnë supermaci ruse, që në fakt është krejt e kundërta.

Lexo edhe :  O sot, o kurrë!

Gjithsesi, pikëpyetja vjen spontanisht: Përse Sali Berisha zgjodhi ditën e samitit të NATO-s si datë për protestën e tij kombëtare? Si kumt politik për të përforcuar thagmën euroatlantike të PD-së? Për këtë mund të zgjidhte datë tjetër, e së bashku me NATO-n, të elaboronte për publikun shqiptar si opozitë, qasjet mbi vendimet e liderëve të aleancës më të fuqishme politike ushtarake në botë.

Ajo që duket ose rreh më natyrshëm është karshillëku, qoftë edhe nga inati që Berisha ka ndaj SHBA si lidere e NATO-s që e ka shpallur Non Grata, e nuk lodhet së përsërituri. Por çfarë opozite do të lindë më 12 korrik? Kjo duhet parë, por nga sot, nuk se ka shumë dilema, një opozitë antagoniste me SHBA!/    S.M

Të fundit

Profesori i shkencave politike: Atentati ndaj Trumpit do të ketë pasoja

Atentati ndaj kandidatit të pritur republikan për president të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, do të shkaktojë pasoja politike...

Rukola, arsyet pse duhet ta konsumoni

Rukola konsiderohet një nga ushqimet me më shumë vlera ushqyese që mund të hani. Rukola nuk ka qenë shumë e njohur për shqiptarët, gjë...

Kiara Tito poston foto me vjehrrën, komenti i Luit tërheq vëmendjen e të gjithëve

Prej ditësh familja Ejlli, Kiara, Lui dhe Luna, është duke shijuar pushimet në Turqi. Pjesë e tyre është bërë dhe nëna e Luizit. Çifti ka...

Francezja lind fëmijën në ambulancë në Korçë

Një franceze e martuar në Korçë ka lindur fëmijën e saj në ambulancë duke shkuar drejt martenitetit të këtij qyteti. Sipas mjekëve të martenitetit, 19...

Pas daljes nga BBV nuk flet më me çiftin?! Elvis Myrtaj tregon si qëndron e vërteta…

Ish-banori i Big Brother VIP, Elvis Myrtaj ka qenë së fundmi pjesë e panelit të Top Arena në Top Channel. Ai zbuloi të vërtetën e...

Lajme të tjera

Web TV