Free Porn
xbporn

1xbet
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
1xbet-1xir.com
betforward
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
betforward.com.co
yasbetir1.xyz
winbet-bet.com
1kickbet1.com
1xbet-ir1.xyz
hattrickbet1.com
4shart.com
manotobet.net
hazaratir.com
takbetir2.xyz
1betcart.com
betforwardperir.xyz
betforward-shart.com
betforward.com.co
betforward.help
betfa.cam
2betboro.com
1xbete.org
1xbett.bet
romabet.cam
megapari.cam
mahbet.cam
1xbetgiris.cam
betwiner.org
betwiner.org
1xbetgiris.cam
1xbet
1xbet
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
alvinbet.site
alvinbet.bet
alvinbet.help
1xbet giris
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
1xbetgiris.cam
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
pinbahis.com.co
betwinner
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
betwiner.org
1xbet
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
1xbete.org
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
betforward
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
yasbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
1xbet
یاس بت
وین بت
وان کیک بت
هتریک بت
manotobet
حضرات بت
takbet
بتکارت
آلوین بت
ریتزو بت
alvinbet
بت فا
betboro
romabet
megapari
mahbet
سایت بت فوروارد
اونجا بت
betboro.us
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
1betcart.com
betcart
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی
بهترین سایت شرط بندی ایرانی

 • melbet
 • megapari
 • megapari giriş
 • melbet
 • betrari giriş
 • onbahis giriş
 • Mbrojtje ajrore për Ukrainën, Biden akuzon Putin: Dëshiron rrëzimin e rendit botëror

  113 563 lexime

  124,178FansaPëlqeje

  Me një fjalim tepër energjik mirëpriti liderët e botës në samitin e 75-vjetorit të NATO-s. Presidenti amerikan, Joe Biden, menjëherë drejtoi gishtin nga armiku kryesor i aleancës.

  “Autokratët duan të përmbysin rendin global, i cili në përgjithësi është ruajtur për gati 80 vjet e shumë më tepër. Grupet terroriste vazhdojnë të komplotojnë skema të liga dhe të shkaktojnë kaos, trazira dhe vuajtje. Në Europë, lufta e agresionit të Putinit kundër Ukrainës vazhdon dhe Putini nuk dëshiron asgjë më pak se nënshtrimin total të Ukrainës”, tha presidenti amerikan.

  Përballë këtij kërcënimi, njoftoi një ndihmë të madhe për Ukrainën që të mbrojë qiellin e saj.

  “Mos dyshoni për asnjë moment, Ukraina mundet dhe do ta ndalojë Putinin. Veçanërisht me mbështetjen tonë kolektive dhe të plotë. Me dhjetra partnerë kanë firmosur marrëveshje bilaterale të sigurisë me Ukrainën. Sot po njoftoj një donacion historik në pajisje të mbrojtjes ajrore. Shtetet e Bashkuara, Gjermania, Holanda, Rumania dhe Italia do të pajisin Ukrainën me 5 sisteme të tjera strategjike të mbrojtjes ajrore. Në muajt në vijim, SHBA-të dhe partnerët tanë synojnë që të furnizojnë Ukrainën dhe dhjetëra sisteme të tjera taktike të mbrojtjes ajrore. Gjithashtu ne do të sigurohemi që të eksportojmë interceptorët kritike të mbrojtje ajrore që Ukraina të shkojë në frontin e luftës”, shtoi Biden.

  Kreu i Shtëpisë së Bardhë garantoi ata që i druhen largimit të Shteteve të Bashkuara nga NATO se amerikanët e kuptojnë mirë rëndësinë e mbrojtjes nga aleanca. Për këtë frikë foli dhe presidenti ukrainas, Volodymyr Zelenski, duke konfirmuar se të gjithë sytë e botës janë drejtuar nga Amerika në pritje të zgjedhjeve të nëntorit.

  Lexo edhe :  Usha, gruaja e JD Vance i vodhi shfaqjen Melania Trump

  “Ne kemi nevojë sot për atë lidership, pa pritur nëntorin. Koha për të vepruar është tani. Duhen veprime të përditshme që jeta të fitojë. Që armiqtë tanë, si Putini, të kenë frikë nga veprimet tona. Biden dhe Trump janë shumë të ndryshëm por të dy mbështesin demokracinë. Ndaj mendoj, që Putini do ti urrejë të dy. Unë nuk e di kush do jetë presidenti I Amerikës. Shpresoj që Amerika të mos jetë kurrë jashtë NATO, ndryshe, bota do humbasë shumë shtete për shkak të njerëzve si Putini, shtete të vogla që mbështeten tek Amerika”, tha presidenti ukrainas.

  Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, pasi mori nderimin më të madh nga presidenti amerikan, medaljen e nderit, shkoi në Departamentin e Shtetit ku njoftoi se do të ketë vendime për Ukrainën në këtë samit të Uashingtonit.

  Aleanca pritet që të garantojë ndihma të reja ushtarake, por edhe një rrugë të pakthyeshme për pranimin e Ukrainës në bllokun e fuqishëm./e.t

  Të fundit

  BBC: A mundet Kamala Harris të mposhtë Donald Trump? Çfarë thonë sondazhet

  Një faktor prapa vendimit të Presidentit Biden për të hequr dorë nga fushata e tij për rizgjedhje, thuhet se...

  Kryeson Vjena për të 3-tin vit radhazi/ 10 qytetet më të mira për të jetuar

  Vjena është shpallur qyteti më i mirë në botë për të jetuar, për të tretin vit radhazi në vitin 2024 nga “The Economist”. Përveç Vjenës...

  Fluks i lartë në portin e Durrësit/ Ja sa persona hynë në Shqipëri vetëm gjatë fundjavës

  Një fluks të lartë ka pasur dhe porti i Durrësit, i cili ka mirëpritur mbi 14 mijë persona vetëm gjatë fundjavës që lamë pas. Sipas...

  Tedi Blushi e gjuajti me letra, Veliaj: Do kërkoj zbatimin e ligjit

  Kryetari i bashkisë Tiranë, Erion Veliaj ka reagur në platformën X lidhur me incidentin e mbledhjes së sotme të Këshillit Bashkiak. Duke iu referuar veprimit...

  Momenti i incidentit mes Blushit dhe Valterit! Anëtari socialist bën kallëzim në polici

  Ky është momenti kur Tedi Blushi, sekretari i Përgjithshëm i PL-së, godet me grusht në sallën e këshillit Bashkiak, këshilltarin socialist Halit Valteri. Blushi hodhi...

  Lajme të tjera

  Web TV