A H

Pogradeci, “kryeqyteti” i verës 2020

Pogradeci është një nga pikat më të preferuara turistike, si për pushuesit vendas, por edhe për ata të huaj. Ajo preferohet nga turistët pasi është një ndër zonat e vetme në vend ku mund të kalosh pushimet verore pa...

“Të plaçin sytë. Moj ti që…”/Pediatrja e njohur ka një mesazh për baballarët që u ulërijnë grave në sy të fëmijëve

Fëmija është gjëja më e shtrenjtë për të dy prindërit dhe sjellja e tyre në prani të fëmijëve ndikon shumë në formimin e këtyre të fundit. Pediatrja e njohur Lira Gjika përmes një statusi në "Facebook" u kërkon prindërve, kryesisht...

Joe Biden dhe Kamala Harris fillojnë sulmet kundër Trumpit

Kandidati i demokratëve për president Joe Biden dhe e nominuara për zëvendëspresidente Kamala Harris dëshmuan në paraqitjen e parë të përbashkët një vullnet të fuqishëm për konflikt me presidentin e tanishëm Trump. Në qytetin e lindjes së Bidenit në...

Shpërthimi në Bejrut, FBI-ja do të marrë pjesë në hetime

Nënsekretari amerikan për Çështje Politike, David Hale ka thënë se Byroja Federale e Hetimeve (FBI) do t’iu bashkohet hetuesve ndërkombëtarë në kërkimet rreth shpërthimit vdekjeprurës të 4 gushtit në Bejrut. Hale ka thënë më 13 gusht se hetuesit e FBI-së...

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe, marrëveshje historike për paqe

Izraeli dhe Emiratet e Bashkuara Arabe janë pajtuar për normalizim të marrëdhënieve, ka njoftuar presidenti amerikan, Donald Trump. Përmes një deklarate të përbashkët të Trumpit, kryeministrit izraelit, Benjamin Netanyahu dhe princit të kurorës në Abu Dabi, Mohammed bin Zayed, liderët...

Zoran Zaev merr mandatin për formimin e qeverisë së re

Në Maqedoninë e Veriut, Presidenti Stevo Pendarovski i dorëzoi sot kryetarit të Lidhjes Social Demokrate, Zoran Zaev mandatin për formimin e qeverisë. Zoti Zaev ka njëzet ditë afat për formimin e kabinetit dhe për t’i paraqitur parlamentit programin e...

Arrestohet krahu i djathtë i Orgest Bilbilit

Policia e Tiranës mesditën e sotme ka vënë në pranga të shumëkërkuarin Aterio Kaloshin, i cili jetonte me Orgest Bilbilin, në një apartament në zonën e Brrylit. Arrestimi i tij u bë i mundur gjatë një aksioni të ndërmarrë nga...

Kukësi s’ka të ndalur, afron mbrojtësin nga Bosnja

Kukësi është një prej skuadrave më aktive të Superligës në merkato. Sot ajo ka zyrtarizuar afrimi e mbrojtësit boshnjak Kenan Horiç, i cili ka firmosur kontratën me verilindorët dhe është nisur menjëherë drejt Tropojës, për t’u vënë në dispozicion...

As Milanin dhe as Napolin, sulmuesi brazilian zgjedh Benfikën

Ndonëse kërkohej nga klubet italiane si Milani e Napoli, sulmuesi anësor brazilian Everton Soares ka zgjedhur Portugalinë për të vijuar karrierën, pasi sot është bërë zyrtarisht futbollist i skuadrës së Benficës. Futbollisti 24-vjeçar, i cili spikati me Brazilin në Copa...

Çmenden çmimet për turistët edhe në Kroaci/Gazetarja publikon faturën: 2 kafe, 14 euro

Sezoni veror sjell me vete edhe çmime stratosferike në disa zona turistike, ku lajmet për fatura të kripura nuk kanë munguar asnjë vit. Ndryshe nga sezonet e kaluara, në Shqipëri, për shkak të rënies së ndjeshme të turistëve, çmimet kanë...
2669 POSTIME
0 KOMENTET

Të fundit

Radhët e gjata në Kakavijë tensionojnë situatën, qytetarët bllokojnë rrugën

Situatë e tensionuar paraqitet ditën e sotme në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, në të cilën janë krijuar...

Pse u përplasën dy kolosët e letrave Kadare dhe Trebeshina

Studiuesi Behar Gjoka shkruan për një nga përplasjet më të mëdha mes shkrimtarëve, gjeniut Ismail Kadare dhe disidenti Kazem Trebeshina. Po pse ka ndodhur kjo...

Emri/ I shtruar tek Infektimi, virusi i merr jetën taksistit

Një tjetër person ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit në vend, teksa ishte i shtruar në spitalin Infektiv. Mësohet se viktima është një 60-vjeçar...

Zbulohen varre ilire nga barbarët dhe hidhen në lumin Vjosë

Gjatë punimeve të bëra në rrugën e Memaliajt janë zbuluar disa varre ilire, një prej tyre është edhe kjo varrezë e sjellë në rrjetet...

Miley Cyrus i i jep fund miqësisë me këngëtarin Cody Simpson pas miqësisë 1- vjeçare

Pas më pak se një viti çifti i këngëtarëve i kanë dhënë fund miqësisë së tyre. Sipas TMZ , portali më i njohur dhe më i...