borici urici

Juventus në krye të “socials”, marka më e ndjekur italiane në Instagram

Me 40.5 milion ndjekës, skuadra e Juventus gjeneron para dhe imazh inovativ në rrjetet sociale dhe në Instagram është marka italiane më e ndjekur. “Zonja e Vjetër” tejkaloi edhe gjigantin e modës, Gucci. Askush në botë nuk ka rrobaqepësit...

“Dua 40 milionë Paund në vit”! Kërkesa Hamilton krijon dilema te Mercedes në F1

Piloti anglez Lewis Hamilton po kërkon 40 milionë Paund në vit për të nënshkruar një marrëveshje të re me skuadrën e Mercedes. Kampioni botëror për gjashtë here në garat e Formula 1, kontrata e të cilit do të skadojë...

Futbolli kundër racizmit! Edhe komentatorët me listë të ndaluar fjalësh…

Revolta që ka kapluar shumë shtete në SHBA pas vrasjes së afroamerikanit George Floyd nga policia, ka kaluar kufijtë dhe po përçon mesazhin kundër racizmit edhe në sport. Në shumë disiplina po aplikohet gjunjëzimi simbolik dhe po mbahen fasha...

Barazim kundër Spal. Milanin e shpëton nga humbja, autogoli i … Vicari

Transferta në stadiumin e Ferrara kundër Spal dukej e lehtë në letër për skuadrën e Milan, por kuqezinjtë rrezikuan të humbasin deri pak sekonda para fundit, dhe falë presionit morën një pikë në barazimin 2-2. Kështu sprinti i Europës për...

Refuzoi ofertën e parë. Tottenham insiston për sulmuesin Muriqi

Fenerbahçe e ka refuzuar një ofertë të Tottenham, për Vedat Muriqin gjatë muajit janar. Televizioni turk “A Spor” zbulon se klubi nga Stambolli i kishte thënë “JO” një oferte prej 19 milionë eurosh për sulmuesin kosovar, por tani Spurs...

Derbi në versionin “thriller”. West Ham mund Chelsea me gol në minutën e 90

Njëri luftonte për mbijetesë dhe tjetri për të siguruar vendin që të kualifikon në turneun elitar të klubeve kontinentale. Përballë egos së Chelsea për të mbrojtur Champions, prevaloi instinkti i West Ham për të qëndruar në elitë, pasi derbi...

Inter argëtohet ndaj Brescia, 6 gola dhe spektakël për zikaltërit

Rezultoi më e lehtë se parashikimi, ndeshja e Interit kundër Brescia që u mbyll me një rezultat tenistik 6-0 dhe iu përgjigj fitoreve të kreut nga Juve dhe Lazio. Trajneri Conte gjeti një protagonist që e priste për të...

Kukësit i ka mbetur vetëm Kupa! Shehi kërkon trofeun nga pankina

I mësuar të fitojë në fushë dhe të jetë një kontigjent me vite me radhë në kombëtaren shqiptare, tani Orges Shehi pret të shtojë trofetë edhe në pankinë. Synimi primar këtë sezon është Kupa e Shqipërisë me Kukësin. Distanca...

“Gropa e zezë” e Barcelonës… 1 miliard Paund shpenzime për asgjë

Megjithë shumat e mëdha për 32 transferime që nga viti 2014, me Coutinho në mesin e dështimeve, skuadra e Barcelonës po kalon nga kriza në krizë, nuk njeh qetësi në pankinë dhe as në fushë. Lojtarët e ekipit katalanas...

Kriza jep efekte te Dortmund, paga të reduktuara për të gjithë vitin 2020

Kriza ekonomike e shkaktuar nga pandemia që po kërcënon globin, e pashmangshmërisht edhe futbollin, po jep efekt në financat edhe të klubeve të njohura. Futbollisët e Borussia Dortmund do tëheqin dorë nga një pjesë e pagave deri në fund...
439 POSTIME
0 KOMENTET

Të fundit

Radhët e gjata në Kakavijë tensionojnë situatën, qytetarët bllokojnë rrugën

Situatë e tensionuar paraqitet ditën e sotme në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, në të cilën janë krijuar...

Pse u përplasën dy kolosët e letrave Kadare dhe Trebeshina

Studiuesi Behar Gjoka shkruan për një nga përplasjet më të mëdha mes shkrimtarëve, gjeniut Ismail Kadare dhe disidenti Kazem Trebeshina. Po pse ka ndodhur kjo...

Emri/ I shtruar tek Infektimi, virusi i merr jetën taksistit

Një tjetër person ka humbur jetën si pasojë e koronavirusit në vend, teksa ishte i shtruar në spitalin Infektiv. Mësohet se viktima është një 60-vjeçar...

Zbulohen varre ilire nga barbarët dhe hidhen në lumin Vjosë

Gjatë punimeve të bëra në rrugën e Memaliajt janë zbuluar disa varre ilire, një prej tyre është edhe kjo varrezë e sjellë në rrjetet...

Miley Cyrus i i jep fund miqësisë me këngëtarin Cody Simpson pas miqësisë 1- vjeçare

Pas më pak se një viti çifti i këngëtarëve i kanë dhënë fund miqësisë së tyre. Sipas TMZ , portali më i njohur dhe më i...