E Braho

Horoskopi 14 gusht 2020, mësoni parashikimin e yjeve për shenjën tuaj

Dashi Ditë ideale e nesërmja për të gjithë ata që janë në një lidhje. Do t’ju plotësohen dëshirat më të zjarrta dhe do të ndiheni me fat që keni pranë dikë. Demi Do të kenë shumë ngjarje me rëndësi gjatë kësaj dite...

VIDEO/Psikologia shqiptare tregon se çfarë të bësh për secilën shenjë të virusit që të shfaqet

Psikologja shqiptare në ShBA, Briseida Xhelaj përmes një video-komunikimi në rrjetet sociale ka treguar një informacion mjaft të vlefshëm për situatën e rrezikshme që po kalojmë me virusin COVID-19. Ajo ka treguar simptomat që mund t'i shfaqen të prekurve me...

Denoncimi i mësuesit: Nëse mësimi vazhdon online, 6 prinër do u djegin vitin shkollor fëmijëve të tyre

Mësuesi i Gjuhës-Shqipe në Vlorë, Ardi Stefa ka bërë ditën e sotme në rrjetet sociale. Ai shprehet se gjashtë prindër i kanë thënë se nëse viti i ri shkollor do vazhdojë të zhvillohet online, ata nuk do i regjistrojnë fëmijët...

Historiani: Grekët kërkojnë ndihmë tek Franca si më 1827 kur në kurriz të shqiptarëve ….

Tensionet në Mesdheun lindor janë rritur ndjeshëm këtë javë pasi Turqia dërgoi një anije në detin Mesdhe, në kufi me Greqinë, për të eksploruar naftë dhe gaz. Por, një veprim i tillë u cilësua si provokim nga autoritetet greke. Si...

Koronavirusi i merr jetën këngëtarit të famshëm (FOTO)

Këngëtari i njohur latin, Trini Lopez ka ndërruar jetë në moshën 83-vjeçare për shkak të COVID-19. Lajmin e ka konfirmuar miku i tij i ngushtë, Joe Chavira, i cili në një deklaratë dhënë për Fox Neës të enjten, tha se...

“Perëndimi i diellit në Durrës është ëndërrimtar”/Ambasadorja Kadare poston foto nga plazhi

Ambasadorja e Shqipërisë në OKB, Besiana Kadare, e cila është e bija e shkrimtarit të madh Ismail Kadare, duket se ka zgjedhur që ditët e nxehta të verës t'i kalojë në Shqipëri. Së fundmi, ambasadorja Besiana Kadare, ka postuar në...

Makina përplas 15-vjeçarin në Tiranë, dërgohet me urgjencë në spital

Një aksident automobilistik është regjistruar mbrëmjen e sotme në Tiranë. Burime zyrtare bëjnë me dije se mjeti me drejtues shtetasin A.A., ka përplasur fëmijën e mitur me iniciale G.N., 15 vjeç, i cili për pasojë ka mbetur i plagosur. Ngjarja ka...

Radhë kilometrike në Kakavijë pas kërkesës së palës greke për kryerjen e testit të COVID-19

Në Pikën e Kakavijës që lidh Shqipërinë me Greqinë të enjten janë krijuar radhë kilometrike të qytetarëve shqiptarë që kërkojnë të udhëtojnë drejt Greqisë. Radhët erdhën pas njoftimit të qeverisë greke për të kufizuar nga e diela lëvizjen, me...

FOTO/Gjyshja ‘inteligjente’, ja për çfarë e përdor maskën përveç mbrojtjes së shëndetit

Në këtë situatë të rrezikshme të virusit COVID-19 maskat janë kthyer një objekt të domosdoshëm në përditshmërinë tonë për të mbrojtur shëndet. Por ka dhe nga ata persona që e përdorin në tjetër funksion. Një prej tyre është dhe rasti...

Tirana bind në sulm përballë Pogradecit, shkëlqen Muçi

Tirana ka arritur të fitojë me rezultatin e pastër 3-0 testin miqësor përballë Pogradecit të Kategorisë së Parë. Ndeshja u zhvilluar pasditen e sotme në Pogradec, aty ku bardheblutë po zhvillojnë fazë përgatitore në prag të përballjes së Ligës së...
1504 POSTIME
0 KOMENTET

Të fundit

Diamanti blu, gruri më i rafinuar në botë

Diamanti 45.52 karat “Hope” është sa madhësia e një arre. Nuk është më i madhi në botë ose më...

Meta i kthen Kuvendit ligjin për 4 rajonet, rendit arsyet

Presidenti Ilir Meta ka dekretuar kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 102/2020 “Për zhvillimin rajonal dhe kohezionin”. Ky ligj, me përmbajtjen e...

A vdesin apo nuk vdesin nga koronavirusi?

Nga Llambrini Kona Merreni dhe ruajeni artikullin sa me shpejt, se nuk kemi siguri se ca behet me pas. Thashethemnajat, hipotezat, hamendjet, legjendat, trillet e të...

 “Martohem aq shpejt sa…”, Rozana Radi flet për martesën

Këngëtarja e njohur Rozana Radi duket se së shpejti do t’i japë fund beqarisë. Ajo është shumë aktive në rrjetet sociale, ku së fundmi zhvilloi...

Radhët e gjata në Kakavijë tensionojnë situatën, qytetarët bllokojnë rrugën

Situatë e tensionuar paraqitet ditën e sotme në pikën e kalimit kufitar të Kakavijës, në të cilën janë krijuar radhë thuajse 20 kilometra. Emigrantë shqiptarë...