jon ida

Aplikimi për dokumentet e identifikimit, ambasada shqiptare në Greqi jep njoftimin e rëndësishëm për emigrantët

Ambasada e Shqipërisë në Athinë ka njoftuar të gjithë qytetarët të cilët kanë aplikuar për pajisjen me dokumente biometrikë se ka rifilluar shërbimi postar për dërgesat në shtëpitë e tyre brenda rajonit të Atikës. “Qytetarët shqiptarë në përfundim të procedurës...

Shënohen 408 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19 në Maqedoninë e Veriut

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 408 raste të reja dhe 4 viktima nga Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit. Nga 2140 testime të kryera kanë rezultuar pozitiv 408 qytetarë duke e çuar numrin e përgjithshëm të të infektuarve në 24.196. Shpërndarja...

Koço Devole infektohet me Covid-19, shtrohet në spital

Aktori i humorit Koço Devole ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Burime për Fjala.al konfirmojnë se Devole është shtruar në spital. Mësohet se gjendja e Koço Devoles është e qëndrueshme. Vijon gjurmimi epidemiologjik për kontaktet e afërta të aktorit. Në vitin 2004...

Meta vlerëson me titullin e lartë “Mjeshtër i Madh” poeten Zhuljana Jorganxhi

Presidenti Meta ka dekoruar ditën e sotme me titullin e lartë “Mjeshtër i Madh”, autoren e teksteve të këngëve, Zhuljana Jorganxhi. Kreu i shtetit ka shkruar në facebook që falë kontributit të jashtëzakonshëm në fushën e teksteve të këngës shqipe,...

Rezart Veleshnja reagon për sherrin me Luana Vjollcën

Aktori i humorit Rezart Veleshnja ka reaguar për herë të parë për sherrin e përfolur në media mes tij dhe moderatorës së emisionit “Shiko kush Luan”, Luana Vjollca. Nëpërmjet një statusi në Instastory, Rezart Veleshnja thekson se nuk ka asgjë...

Qeveria e Maqedonisë së Veriut miraton masat e reja kufizuese kundër pandemisë

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut ka miratuar propozimet e Komisionit për Sëmundje Infektive për masat e reja anti-Covid. Pushteti ekzekutiv ka urdhëruar kufizimin e kapaciteteve në transportin publik në 50 për qind dhe kufizimin e punës së operatorëve...

Video/ Spiropali ironizon Bardhin dhe Kryemadhin: Aleanca Aritmetike

Ministrja e Shtetit, Elisa Spiropali ka ironizuar përfaqësuesit e opozitës, Monika Kryemadhin dhe sekretarin e Përgjithshëm të PD-së, Gazment Bardhin. Nëpërmjet një video që ajo ka postuar në facebook ajo ka evidentuar gabimet e bëra në veprimet matematikore nga këta...

NATO i dhuron Shqipërisë 60 respiratorë, ambasada e SHBA-së: Aleatët qëndrojnë të bashkuar

NATO i ka dhuruar Shqipërisë 60 respiratorë të prodhuar në Amerikë nga stoku i Aleancës. Ambasada Amerikane nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në facebook shprehet se aleatët e NATO-s qëndrojnë të bashkuar në luftën kundër Covid-19. “Dorëzimi i sotëm në...

Integrimi në BE, ambasadori Zingraf: Shqipëria ka bërë hapa përpara

Ambasadori i Gjermanisë, Peter Zingraf ka folur nga qyteti i Shkodrës për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Evropian. Zingraf është shprehur që Shqipëria ka bërë hapa përpara dhe ka marrë një ‘Po’ për bisedimet për anëtarësim në BE. Dyert për Shqipërinë...

Skënder Brataj shpreh keqardhjen për ndarjen nga jeta të mjekut Astrit Haziri

Kreu i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka shprehur keqardhjen për ndarjen nga jeta të mjekut Astrit Haziri. Nëpërmjet një postimi në facebook Brataj është shprehur që Covid-19 e ka shënjestrën e tij të parë personelin mjekësor. Brataj më tej shkruan që...
504 POSTIME
0 KOMENTET

Të fundit

Gjendet skeleti i një balene antike 3000-5000 vjeçare në Tajlandë

Skeleti i një balene të vjetër 3000-5000 vjeçare është gjetur në bregun e Bangkokut perëndimor. Mediat e huaja bëjnë me...

Vritet me armë zjarri një 23-vjeçar në Bulqizë

Një 23-vjeçar është vrarë gjatë orëve të para të mëngjesit të kësaj të premte në qytetin e Bulqizës. Sipas informacioneve paraprake mëson se i riu...

Digjet automjeti gjatë natës në Vlorë, në pronësi të shefit të paraburgimit

Një automjet Nissan me targa AA 091 NB u dogj natën që lamë pas në Vlorë. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 01:00, në lagjen...

Nuk jemi të varfër, por disi të vjedhur

Nga Erald Shulla Një vit nga tërmeti e pandemia bashkë. Përvjetorë të tillë, që s’ikin, na ka dhënë qeveria... Tërmeti i mëngjesit të 26 nëntorit...

Të “lypësh” me nder

Ekskluzive Nga Leonard Veizi Tirana është një amalgamë urbane. Një qytet ku shtresat janë ndarë prej vitesh e nuk bëhet më fjalë që të ketë...