katerina

Pse pilotët nuk mbajnë mjekër? 8 fakte të çuditshme që nuk i dinit për aviacionin

Pse dritaret e avionëve janë të rrumbullakosura? Pse aeroplanët kanë brinjë gjarpërues të krahëve? Pse udhëtarët gjithmonë hynë në aeroplanë nga ana e majtë? Çdo gjë që lidhet me avionët është e planifikuar dhe e menduar mirë. Ndoshta kjo është...

U largua nga familja mbretërore, habit urimi i Mbretëreshës për ditëlindjen e Meghan-it

Meghan Markle feston sot 39-vjetorin e lindjes, megjithatë ajo që i ka habitur të gjithë ka qenë urimi i Mbretëreshës Elizabeth. Mbretëresha e ka quajtur Markle sërish Dukeshë të Sussex-it, ndonëse kjo e fundit ka hequr dorë nga roli mbretëror. Faqja...

7 ditë izolim kush kalon nga Kakavija, Greqia rikthen karantinën për të gjithë shqiptarët

Greqia ka rikthyer sërish karantinën për të gjithë shqiptarët që kalojnë pikën kufitare të Kakavijës. Ky lajm është konfirmuar pas bërjes publike të paketës së të masave për parandalimin e koronavirusit nga Ministria e Mbrojtjes Sociale dhe Trajtimit të Krizave...

VIDEO/ Tërmeti i fortë “trondit” Turqinë, njerëzit grumbullohen në rrugë

Gjatë mesditës së sotme Turqia është lëkundur nga një tërmet i fortë 5.2 ballë të shkallës rihter. Epiqendra e këtij tërmeti ka qenë krahina lindore e Turqisë, Malatya. Lëkundjet janë ndjerë edhe në rrethin Pütürge rreth orës 12:37 sipas kohës...

Rriten shifrat në Greqi, regjistrohen 121 raste të reja me Covid-19

Është rritur numri i të prekurve nga koronavirusi në Greqi. Vetëm në 24 orët e fundit në shtetin fqinj janë regjistruar 121 persona të infektuar. Ky lajm është bërë publik nga Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik (EODY), e cila thekson...

Serbia, Bosnja dhe Kroacia raportojnë për qindra raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit, Serbia regjistroi edhe shtatë raste të vdekjeve nga COVID-19, sëmundja që shkaktohet nga koronavirusi i ri. Autoritetet shëndetësore njoftuan se nga 9,590 njerëz të testuar, 287 ishin pozitivë raporton rel. Sipas të dhënave më të fundit...

OBSH-ja i kërkon Rusisë të respektojë udhëzimet për prodhimin e vaksinave anti-koronavirus

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) i kërkoi Rusisë të ndiqte udhëzimet e përcaktuara për prodhimin e vaksinave të sigurta dhe efektive. Moska ka njoftuar për planet që së shpejti të fillojë me prodhimin e vaksinës kundër koronavirusit të ri, që...

4 vendet perfekte për të hedhur parfum dhe 4 të tjetra ku nuk duhet

Aroma e parfumeve që zgjedhim të vendosim mund të lërë shumë përshtypje. Por që ajo aromë e fuqishme të zgjasë, duhet të synoni pika specifike dhe të shmangni ato që mund të irritojnë lëkurën tuaj. Edhe nëse i aplikoni...

Raporti i CMPF për median, Meta: Faktet tronditëse të censurës dhe presioneve

Presidenti Ilir Meta ka nxjerrë raportin e Qendrës për Pluralizëm dhe Liri Mediatike për vendet kandidate të Bashkimit Europian, ku përfshihet edhe Shqipëria. Në një postim në rrjetet sociale Meta shprehet se censura dhe presionet ndaj medias në vendin tonë...

Trump urdhëron ndalimin e TikTok në SHBA, Microsoft po përpiqet të blejë aplikacionin

Kompania Microsoft konfirmoi se kishte zhvilluar bisedime me kompaninë kineze të teknologjisë ByteDance, për të blerë aplikacionin TikTok, mjaft të përhapur në Shtetet e Bashkuara. Microsofti tha se do të punojë me qeverinë amerikane për një marrëveshje, që shpreson...
3553 POSTIME
0 KOMENTET

Të fundit

Pandemia/ Qeveria greke vendos masa të reja për kufirin me Shqipërinë

Qeveria greke njoftoi masa të reja kufizuese për të trajtuar shpërthimin e rasteve të koronavirusit në kufijtë e saj...

FOTO/ Enca provokon si kurrë më parë: Edhe burri jot e di që …

Këngëtarja Enca Haxhia njihet për provokimet e shpeshta që bën me fotot që poston në rrjetet sociale dhe të njëjtën gjë ka bërë dhe...

I gjendet 205 kg drogë në shtëpi, arrestohet shqiptari në Greqi

Autoritetet policore greke kanë vënë në pranga një 22-vjeçar shqiptar, pasi akuzohet për trafikim të lëndëve narkotike. Të riu shqiptar iu gjet nga policia helene...

“Të gjithë meritojnë një vend në histori”/Tirana u jep zyrtarisht lamtumirën 6 futbollistëve

Zyrtarisht Erando Karabeci, Edon Hasani, Lansinet Sidibe, Ismael Dunga, Mario Morina dhe Edvan Bakaj nuk janë më pjesë e Tiranë. Ata kanë mbyllur aventurën me...

Greqi/Pas sherrit në lokal, shqiptari i shkon patriotit në shtëpi dhe i rreh gruan

Dy shqiptarë janë konfliktuar me njëri-tjetrin, pas orës 15:00 të së dielës në një kafene në Heraklion në Lamia. Ata filluan të grindeshin me njëri-tjetrin, për...