K Admin

30 milionë euro kredi për teatrin, Rama: Pjesë e planit të rimëkëmbjes

Përpjekjet e bashkisë së Tiranës për të siguruar 30 milionë euro kredi për ndërtimin e Teatrit të ri Kombëtar, pas shembjes së godinës së vjetër, Edi Rama i konsideroi pjesë të planit kombëtar për rimëkëmbjen e vendit. Në emisionin “Open”,...

Ndihma ekonomike/Rama: Paketa e tretë nuk është e nevojshme

Kryeministri Edi Rama ka theksuar në emisionin “Open” se nuk ka deklaruar asnjëherë se do të miratoheshin tre paketa për ndihmën ekonomike për shkak të pandemisë së koronavirusit. Sipas Ramës, kjo ka qenë në varësi të vijimit të krizës. “Nuk...

Rama: Koalicion i PS me LSI? Jo

Kryeministri Edi Rama ka mohuar një koalicion të mundshëm me Lëvizjen Socialiste për Integrim para zgjedhjeve parlamentare të 2021-shit. Në emisionin “Open” në Top Channel, Rama u shpreh i prerë kundër koalicionit të Partisë Socialiste me partinë e drejtuar...

Durrësi i mbytur nga plehrat, Rama: Brenda javës transportohen në Sharrë

Kryeministri Edi Rama ka bërë me dije se brenda javës do të bëhet i mundur çlirimi i qytetit të Durrësit nga plehrat. Qyteti bregdetar është mbytur këto ditë nga plehrat pasi fusha e Porto Romanos është mbyllur për depozitim...

Topalli kërkon largimin e Bashës: Ja kush e rrëzon Edi Ramën

Duke goditur fort marrëveshjen e arritur për reformën zgjedhore, Jozefina Topalli thekson se ka ardhur koha për një lidership të vertëtë në krye të opozitës shqiptare. Marrëveshjen Topalli e sheh si marrëveshje midis Lulzim Bashës dhe Edi Ramës për...

Ambasada Amerikane bën sot reagimin për lotarinë: Ja mënyra e vetme e konfirmimit

Ambasada Amerikane në Tiranë ka bërë sot reagimin sa i përket rezultateve të lotarisë. Ambasada tregon faqen e vetme ku mund të konfirmohen fituesit, e cila jep edhe të dhëna edhe mbi tarifat e emigrimit. Reagimi i plotë Rezultatet e programit...

Hapja e negociatave/ Cakaj merr mbështetjen e Spanjës

Ministri i Jashtëm në detyrë, Gent Cakaj ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me homologen e Spanjës, Arancha González Laya, me të cilën ka prekur disa tema, përfshirë hapjen e negociatave për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Cakaj thotë se Spanja...

Mjeko-ligjori konfirmoi dhunën, Meta në krah të Alfred Lelës: S’ka nevojë për ekspertizë

“Dhuna dhe ato pamje të turpshme nuk kishin nevojë për ekspertizë!” Ky është komenti që presidenti Ilir Meta bën pas publikimit të ekspertizës mjeko-ligjore për dhunën e ushtruar ndaj gazetarit Alfred Lela. Gazetari u dhunua nga policia gjatë protestës...

‘Ekonomiku’ del në natyrë, leksione te Amfiteatri i Tiranës

Ashtu siç ishte njoftuar më parë, studentët e Fakultetit Ekonomik në Tiranë po zhvillojnë leksione në natyrë për të respektuar masat kundër koronavirusit. Studentët e vitit të 3-të të Administrim-Biznes në këtë fakultet janë mbledhur sot në Amfiteatrin e...

Rama tha se nuk u dhunua, Alfred Lela publikon dëshminë mjekoligjore

Në përballjen që gazetari Alfred Lela pati me kryeministrin Edi Rama në emisionin “Real Story”, ky i fundit u shpreh se nuk ishte i gatshëm të besonte versionin e gazetarit se ishte dhunuar nga policët në protestën e 17...
2156 POSTIME
0 KOMENTET

Të fundit

Detaje të reja nga Italia për sa i përket të ardhmes së mbrojtësit të Kombëtares

Sipas Xhanluka Di Marcios, Verona dhe Roma, kanë arritur akordin në parim për një huazim me të drejtë blerje...

Vonesat për ngritjen e Gjykatës Kushtetuese, Meta letër institucioneve: Nuk po ecën me ritmet e kërkuara

Presidenti Ilir Meta i ka drejtuar një shkresë Këshillit të Emërimeve në Drejtësi, Këshillit të Lartë Gjyqësor, Kuvendit të Shqipërisë dhe Avokatit të Popullit...

Rama mesazh të fortë nga Athina: Të mbyllen hendeqet e së shkuarës në Ballkan

"Ballkani Perëndimor do të jetë më i godituri për shkak të pandemisë së koronavirusit", dekalaroi kryeministri Edi Rama ndërsa shprehu bindjen se ky rajon...

Napoleoni hyn në Moskë, pushtimi i Rusisë i planifikuar në verën 1812

14 shtator 1812: Napoleoni hyri në Moskë. Me afrimin e pushtimit të Rusisë, i cili ishte planifikuar në verën e vitit 1812, Napoleoni u...

Cardi B firmos dokumentat e divorcit nga Offset pas 3 vitesh martesë

Këngëtarja e njohur, Cardi B, është ndarë pas tre vitesh martesë. Mediat e huaja bëjnë me dije se ajo ka firmosur dokumentat e divorcit nga...